Sport Na Stadionie Miejskim: Wirtualne Derby Śląska

Opublikowano 5 grudnia, 2017 | przez Leszek Sobieraj

0

Na Stadionie Miejskim: Wirtualne Derby Śląska

W najbliższą sobotę, 9 grudnia, na Stadionie Miejskim, Tyski Sport S.A. organizuje Wirtualne Derby Śląska. To pierwsze takie  wydarzenie w Polsce, w którym przedstawiciele piłkarskich klubów z woj. śląskiego zmierzą się w grę FIFA 18. Wystąpi osiem drużyn: Górnik Zabrze, Piast Gliwice, Ruch Chorzów, Raków Częstochowa, Zagłębie Sosnowiec, Rozwój Katowice, Śląski Związek Piłki Nożnej i GKS Tychy.

REKLAMA

- Zaprosiliśmy wszystkie drużyny z województwa śląskiego od ekstraklasy do drugiej ligi – powiedział Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A. - Rywalizacja na wirtualnym boisku będzie doskonałą okazją do aktywizacji i integracji śląskich klubów. E-sport to obszar, który ciągle się rozwija, dlatego wychodzimy z inicjatywą promocji śląskiej piłki wśród fanów gamingu.

W miniony poniedziałek odbyło się losowanie turnieju. Rozgrywki rozpoczną się w sobotę, o godzinie 12 i potrwają do około 20. W grupie A zagrają Górnik Zabrze, Rozwój Katowice, Śląski Związek Piłki Nożnej i GKS Tychy, a w grupie B: Raków Częstochowa, Piast Gliwice, Ruch Chorzów i Zagłębie Sosnowiec. Po dwie najlepsze zespoły awansują do półfinałów, których zwycięzcy zagrają w finale.

Każda drużyna wystawi dwóch reprezentantów. Barw GKS Tychy bronił będzie zakontraktowany w tym roku e-sportowiec – Patryk „Paniol” Pańka oraz wyłoniony na drodze eliminacji kibic tyskiego klubu. Wszystkie spotkania będą transmitowane na platformie Youtube.

Podziel się informacją!Back to Top ↑