Pierwsza wygrana rezerwy GKS

0
73

Rezerwa GKS Tychy przerwała serię porażek. Zespół Tomasza Wolaka pokonał przed własna publicznością Unię Racibórz 4:2.
Gospodarze w ostatnich meczach zdobywali sporo goli, ale więcej ich tracili co przyniosło serię porażek. W meczu z Unią chcieli się przełamać i odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.
Podopieczni Tomasza Wolaka od początku ruszyli do ataków i już w 2 min. mogli wyjść a prowadzenie. Groźną główkę Łukasza Kopczyka odbił bramkarz Unii, ale nikt nie zdołał dobić bezpańskiej piłki.
Skuteczniejszy już był Nikolas Wróblewski, który w kolejnej akcji otworzył wynik spotkania. Z prowadzenia gracze GKS II cieszyli się niespełna minutę, bowiem goście szybko doprowadzili do wyrównania wykorzystując błąd Piotra Fortuny.
Tyszanie otrząsnęli się po stracie bramki i po kwadransie gry ponownie wyszli na prowadzenie. Wróblewski idealnie obsłużył Kopczyka, który idealną główką pokonał bramkarza rywali. W kolejnych minutach gospodarze mieli jeszcze kilka okazji, ale nie potrafili podwyższyć prowadzenia.
Zmarnowane szanse zemściły się po zmianie stron. Po niespełna godzinie gry Unia doprowadziła do remisu. Raciborzanie wykorzystali kolejny błąd tyszan, a konkretnie złe wyprowadzanie piłki przez Adama Matusza.
W 65. min. sygnał do ataku dał Dawid Rogalski, ale jego strzał z dystansu wybił za linię końcową bramkarz gości. Siedem minut później zawodnik zdołał ulokować piłkę w bramce i po podaniu Konrada Pipii wyprowadził GKS II na prowadzenie. Dwie minuty później Rogalski wykorzystał podanie Kopczyka i zdobył swojego drugiego gola.
Tyszanie utrzymali prowadzenie do końca spotkania i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Mimo to GKS II wciąż zajmuje ostatnie miejsce w Haiz IV lidze. Kolejny mecz podopieczni Tomasza Wolaka rozegrają w środę (20.09.) w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Tyszanie podejmować będą Pniówek Pawłowice Śląskie (godz. 16.00).
GKS II Tychy – Unia Racibórz 4:2 (2:1). Bramki: Wróblewski (3′), Kopczyk (14′), Rogalski 2 (72′, 75′).
GKS II Tychy: Kubik – Grzybek (46′ Kowalski), Pańkowski, Kopczyk, Matusz – K. Piątek, Rogala, Fortuna, J. Piątek (79′ Duda), Wróblewski (70′ Pipia) – Rogalski (88′ Bojarski).