Idealna inauguracja Ogrodnika

0
2

Ogrodnik Cielmice sezon rozpoczął od efektownej wygranej. Beniaminek Ligi Okręgowej rozbił u siebie Grunwald Ruda Śląska 3:0.
Rywal do Cielmic przyjechał w odmłodzonym składzie, co postawiło zespół Grzegorza Chrząścika w roli faworyta. W składzie zadebiutował najnowszy nabytek cielmiczan – Mariusz Masternak, który już pokazał się z dobrej strony.
Gospodarze od początku gry narzucili swój rytm, a rywale byli tylko tłem. Praktycznie przez cały pojedynek bezrobotny pozostawał Gąsior, a defensorzy Ogrodnika mogli pokazać się także w ofensywie. Jak pierwszy uczynił to Krystian Czyżo, który otworzył wynik spotkania. Doświadczony obrońca najczujniej zachował się w podbramkowym zamieszaniu po rzucie rożnym.
Drugiego gola zdobył grający trener gospodarzy – Grzegorz Chrząścik. Wykorzystał on długie podanie Masternaka za plecy obrońców i w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi rywali. Na dwóch golach cielmiczanie nie poprzestali, a wynik w końcówce pierwszej partii ustanowił Rafał Pawłowicz. Trafienie doświadczonego snajpera z pewnością było ozdobą inauguracyjnego pojedynku, bowiem ulokował on piłkę w bramce rywali uderzeniem z przewrotki.
W drugiej połowie gospodarze mieli sporo okazji do podwyższenia wyniku. Dogodnych szans nie potrafili jednak wykorzystać Szczęsny, Chrząścik, Pawłowicz czy Klimas. Najważniejsze jednak, że cielmiczanie udanie rozpoczęli rozgrywki, bowiem ostatnie inauguracje kończyły się stratami punktów.
Ogrodnik Cielmice – Grunwald Ruda Śląska 3:0 (3:0). Bramki: Czyżo, Chrząścik, Pawłowicz. Ogrodnik: Gąsior – Masternak, Czyżo, Białas (60. Foltyn), Stawicki, Koczy (76. Żołneczko), Zając (46. Germanek), Granek (46. Szczęsny), Patola (82. Kałuża), Chrząścik, Pawłowicz (60. Klimas).