Opryski przeciw komarom i kleszczom

0
4

W czwartek, 10 sierpnia w Tychach zostanie przeprowadzona kolejna akcja dezynsekcji przeciw komarom i kleszczom. Całkowita powierzchnia dezynsekcji wyniesie 65 ha.
Opryski zostaną wykonane w parkach, w których zlokalizowane są zbiorniki wodne i place zabaw, tj. w parku Północnym, parku św. Franciszka, parku Suble I i II, parku Łabędzim oraz na terenach wokół zbiornika Paprocany. Będzie to już drugi z zaplanowanych w tym roku zabiegów. Odbędzie się 10 sierpnia, w godzinach od 20.00 do 1.00.
W celu ułatwienia pracy firmie wykonującej zabiegi odkomarzania i odkleszczania , urząd miasta prosi mieszkańców, by nie planowali spacerów i wypoczynku w parkach podczas wykonywania oprysków. Urzędnicy podkreślają przy tym, że chodzi jedynie o usprawnienie akcji, a stosowane preparaty nie są szkodliwe dla ludzi.
– Opryski są prowadzone preparatem owadobójczym Aspermet, który jest w 100 proc. bezpieczny dla ludzi i wykazuje dużą skuteczność w walce z niepożądanymi insektami – mówi Jakub Czardybon z Wydziału Komunalnego, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Tychy. – Środek jest przebadany i dopuszczony do użytku przy wysokich normach bezpieczeństwa. Można go stosować na terenach wokół szkół i przedszkoli, a nawet w pomieszczeniach. Można więc bez obaw, po wykonaniu takich oprysków, spacerować po parkach i lasach. Oczywiście w trakcie wykonywania oprysku prosimy spacerowiczów o opuszczenie danego obszaru, by preparat nie osadzał się na ich odzieży, ale sama substancja nie jest w żaden sposób szkodliwa dla zdrowia.
Foto: ARC