Gry plenerowe w tyskich parkach

0
7

W Parku Niedźwiadków, Parku Miejskim, Parku Jaworek oraz na placu zabaw przy ul. Nowej (Żwaków) pojawiły się kolorowe plansze do gier plenerowych, takich jak klasy, tarcza czy twister. Są one uzupełnieniem placów zabaw i mają zachęcić dzieci do aktywności i zabaw zespołowych.
– Gry te łączą w sobie aktywność fizyczną z aktywnością umysłową i są dostosowane do różnych grup wiekowych, dzięki czemu każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor TZUK w Tychach. – Plansze stanowią połączenie tradycyjnych gier i zabaw podwórkowych z nowoczesnymi technologiami. Korzystając z nich dzieci będą mogły uczyć się przez zabawę, wykonywać proste obliczenia matematyczne i ćwiczyć swoją pamięć
Strefy gier powstały bezpośrednio na nawierzchni parkowych alejek i chodników w parkach. Kolorowe pola są wykonane z masy termoplastycznej, odpornej na warunki atmosferyczne i blaknięcie. Na kreatywne strefy gier Tyski Zakład Usług Komunalnych przeznaczył 10 tys. zł. W przyszłym roku podobne strefy mają powstać w kolejnych parkach.
Foto: SW