Miasto Niedziela w rytmie salsy i bachaty

Opublikowano 9 lipca, 2017 | przez Sylwia Witman

0

Niedziela w rytmie salsy i bachaty

Gorące słońce i latynoskie rytmy – kto lubi takie zestawienie, z pewnością nie zawiódł się przychodząc w niedzielne popołudnie na Plac Baczyńskiego. Było naprawdę gorące otwarcie tegorocznego cyklu “Niedziele na Baczu”.

REKLAMA

Na placu odbywały się pokazy tańca, warsztaty i animacje dla dzieci i dorosłych. Szymon Babiarz i Klaudia Kusidło ze szkoły tańca MOVIMENTO z Żor zaprezentowali styl tańca bachata. Jak wyjaśniał Szymon, w tym tańcu chodzi przede wszystkim o interakcję pomiędzy kobietą i mężczyzną.

Następnie instruktorzy z MOVIMENTO uczyli zgromadzonych na placu tyszan kroków merengue i salsy. Do wspólnej zabawy zachęcali też członkowie tyskiej grupy Salsa Team, prezentując swoje umiejętności taneczne.

Pogoda sprzyjała latynoskim rytmom, a tyszan – ani tych młodszych ani nieco starszych – nie trzeba było długo zachęcać do tańca. Plac Baczyńskiego zmienił się w taneczny parkiet także podczas koncertu grupy Bachata entre Amigos w składzie: Juan Carlos Hechavarria, Yaremi Kordos, Eddy Sanchez, Nando del Rio, Rei Ceballo, Eddy Aguero, Luis Nubiola, Yoilan Perez.

Niedzielę taneczną zorganizowało Miejskie Centrum Kultury, a sponsorem imprezy była firma FCA Poland.

Za tydzień, 16 lipca na Placu Baczyńskiego nie będzie już z pewnością już ani tak głośno, ani żywiołowo – odbędzie się wówczas Niedziela Szachowa. Jednak ta impreza także ma swoich wielbicieli i co roku cieszy się dużym zainteresowaniem.

***

Niedziela Szachowa
16 lipca

W programie:
15.15 – Symultana z Mistrzem Szachowym. Może w niej wziąć udział maksymalnie 16 szachistów do 14 roku życia (rocznik 2003 i młodsi). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń, które będą przyjmowane od godz. 14.30.
16.15. – 19.00 – Otwarty Turniej Szachowy w grze błyskawicznej
16.15 – 18.30- Kiermasz używanych książek szachowych
16.30 – 18.30 – Możliwość rozgrywania partii towarzyskich na szachownicy plenerowej po uprzednim zgłoszeniu się do organizatorów
19.15 – Rozdanie nagród i zakończenie

Foto: SW

 

Podziel się informacją!Back to Top ↑