Miasto Euro U21: pierwszy mecz w niedzielę

Opublikowano 17 czerwca, 2017 | przez Sylwia Witman

0

Euro U21: pierwszy mecz w niedzielę

Już jutro (niedziela, 18.06) na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21. W Tychach zagrają reprezentacje Niemiec, Czech, Włoch oraz Danii oraz półfinaliści tej prestiżowej imprezy. Stadion jest już gotowy na przyjęcie najlepszych drużyn w Europie, na miejscu od kilu dni pracują przedstawiciele UEFA i PZPN, w gotowości są też wszystkie służby, które będą czuwały nad bezpieczeństwem kibiców (270 policjantów i blisko 60 strażaków) oraz wolontariusze (w sumie do Tychów aplikowało 309 kandydatów na wolontariuszy, po przeprowadzeniu rekrutacji wybrano 108, którzy przez dwa tygodnie będą pracowali na stadionie i poza nim).

REKLAMA

Na Stadionie Miejskim w Tychach zostaną rozegrane trzy mecze fazy grupowej – 16, 21 i 24 czerwca oraz 27 czerwca – półfinał. Oprócz Tychów rozgrywki odbędą się w pięciu miastach: Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie i Lublinie. W turnieju wystąpi 12 drużyn, które zostały podzielone na trzy grupy. Do półfinałów awansują zwycięzcy grup oraz drużyna z drugiego miejsca. W sumie rozegranych zostanie 21 meczów, ostatnim będzie finał – 30 czerwca w Krakowie.

- Turniej cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Bilety na mecz półfinałowy oraz spotkanie Czechy–Niemcy zostały już wyprzedane - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. - Cały czas kupić można bilety na dwa pozostałe pojedynki Czechy-Włochy oraz Czechy-Dania. Zapraszamy fanów footballu do Tychów, by wspólnie, na stadionie przeżywać sportowe emocje.

Do miasta zjeżdżają już pierwsi kibice. Rezerwacje w tyskich hotelach zrobiły grupy kibiców z Czech (to najliczniejsza grupa), Włoch, Niemiec i Danii. By ułatwić poruszanie się po mieście i dotarcie na stadion wszystkie osoby, które kupiły bilety przez portal ticetpro, otrzymały elektroniczny „asystent kibica” dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej. Można go także znaleźć w tyskich hotelach oraz na stronie: www.tychyu21.pl. „Asystent kibica” będzie także rozdawany kibicom przed meczem przez wolontariuszy.

- Wolontariusze będą m.in. pomagali przy wejściu na stadion, akredytacjach, biletach, w biurze organizatora. Około 30 proc. z nich to tyszanie, pozostali to głównie mieszkańcy województwa śląskiego. Najmłodsi mają 18 lat, najstarszy – Józek Krzynówek z Sosnowca – 69 lat. To najstarszy wolontariusz całego turnieju – mówi Piotr Solik, koordynator ds. wolontariatu podczas UEFA U21 w Tychach.

Foto: ARC

Podziel się informacją!Back to Top ↑