Miasto Euro U21: komunikacja, parkingi

Opublikowano 17 czerwca, 2017 | przez Sylwia Witman

0

Euro U21: komunikacja, parkingi

Tychy w czasie piłkarskich Mistrzostw Europy do lat 21 spodziewają się wielu kibiców spoza miasta i spoza Polski. Przedstawiamy garść przydatnych informacji, które ułatwią poruszanie się po mieście każdemu kibicowi – również tyszanom.

REKLAMA

W dniach rozgrywania meczów, wszyscy posiadacze biletów oraz akredytacji na mecze Euro U21, uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów komunikacją MZK Tychy oraz na dodatkowych liniach. – Dodatkowo, w celu ułatwienia kibicom dojazdu na mecze i powrotu, zostaną uruchomione 3 dodatkowe linie o oznaczeniu Stadion 1, Stadion 2, Stadion 3. Autobusy na dodatkowych liniach kursowały będą ok. 2 godziny przed rozpoczęciem meczu z częstotliwością co 20 minut – mówi Andrzej Ochman, dyrektor MZK Tychy. – Zachęcamy kibiców do pozostawienia swoich samochodów i dotarcia na mecze środkami komunikacji miejskiej organizowanej przez Miasto Tychy.

Zmiany organizacji ruchu

Podczas turnieju zostaną wprowadzone także zmiany w organizacji ruchu w okolicach stadionu. Od 17 do 27 czerwca parkowanie na ul. Baziowej (tuż przy stadionie) nie będzie możliwe. W tych dniach dla mieszkańców zostanie wydzielona część parkingu w rejonie Krytej Pływalni.

W dniach 18, 21 i 27 czerwca w godzinach od 15:00 do 20:45 oraz w dniu 24 czerwca od godziny 17:45 do 23:30 z ruchu zostanie wyłączona ul. Baziowa oraz ul. Edukacji. Zakaz nie będzie dotyczył tylko autobusów komunikacji miejskiej oraz osób upoważnionych.

W dniach 21 oraz 27 czerwca parking przy ul. Sadowej 4 na terenie RPWiK będzie udostępniony dla kibiców po godzinie 16:00.

Parkingi

Najbliższe stadionu parkingi dla kibiców:
1. ul. Starokościelna – parking nad potokiem na ok. 20 autokarów i 250 samochodów osobowych
2. ul. Sadowa – parking przy giełdzie kwiatowej na ok. 150 samochodów
3. ul. Edukacji – parking przy Pomniku Walki i Pracy na ok. 30 autokarów – w przypadku braku konieczności zapewnienia miejsc dla autokarów, będzie możliwość ustawienia samochodów osobowych
4. al. Niepodległości – parking przy Urzędzie Miasta na ok. 300 samochodów.

Parkingi rezerwowe:
1. Parking wielopoziomowy przy dworcu PKP – ponad 352 miejsca.
2. Parking wielopoziomowy przy Lodowisku – ponad 322 miejsca.

Wszystkie powyższe parkingi podczas turnieju będą ogólnodostępne, bezpłatne, udostępnione na min. 2 godziny przed meczem.

Na stadion z dworca PKP będzie można dostać się bezpośrednio autobusami linii 21, 75, 82, 273, 262, 536, 696 oraz trolejbusami linii B, D, E. Aby dostać się na obiekt, należy wysiąść na przystanku Tychy Stadion. Podróż trwa niespełna kwadrans. W mieście pojawiły się także tablice informacyjne, które mają ułatwić przyjezdnym dotarcie na Stadion Miejski przy ul. Edukacji.

Foto: ARC

 

Podziel się informacją!Back to Top ↑