Pogrom na zakończenie IV ligi

0
37

Rezerwa GKS Tychy zakończyła czwartoligowe rozgrywki. Tyszanie w ostatnim spotkaniu przegrali przed własną publicznością z Ruchem Radzionków 1:5.
Zdecydowanym faworytem potyczki byli goście, którzy chcieli utrzymać drugą lokatę w tabeli. Tyszanie ambitnie walczyli, ale nie pokrzyżowali planów rywalom.
Od początku lepszym zespołem był Ruch, który na prowadzenie wyszedł już w 18. min. Bramkę można określić mianem „stadionów świata”, bowiem debiutujący w bramce GKS Oskar Kubik skapitulował przy uderzeniu niemal z połowy boiska! Dalsza faza pierwszej odsłony nie zapowiadała takiego gradu bramek, jaki spadł po zmianie stron.
Drugie 45 min. lepiej rozpoczęli goście, bo w 51. min. podwyższyli prowadzenie. Gola zdobył były gracz GKS – Robert Wojsyk. Odpowiedź przyszła niemal natychmiast, a kontaktowe trafienie zanotował Michał Pawełczyk. Kolejne minut upłynęły jednak pod dyktando radzionkowian, którzy zdobyli jeszcze trzy gole i pewnie pokonali GKS II Tychy.
Zespół Tomasza Wolaka sezon zakończył na ósmym miejscu w tabeli. Tyszanie zdobyli 47 punktów.
GKS II Tychy – Ruch Radzionków 1:5 (0:1). Bramka: Pawełczyk (58.)
GKS II: Kubik – Ostolski, Górkiewicz, Banaś, Matusz – Bojarski, Fortuna, Pustelnik (85. Wolak), Kokoszka, Augustyniak (57. Musiolik) – Rośkowicz (57. Pawełczyk).