Dwie wygrane hokeistów

0
41

Hokeiści GKS Tychy nie zawiedli swoich kibiców i wygrali ostatnie dwa spotkania. W piątek 8:2 rozbili u siebie SMS U20 sosnowiec, a w niedzielę na wyjeździe JKH GKS Jastrzębie 6:3.
Piątkowe spotkanie było tylko formalnością, bowiem mało kto mógł przypuszczać, że sosnowiczanie stawią opór Mistrzowi Polski. Na lodzie jednak przez długi okres gry prowadzona była wyrównana rywalizacja, a młody zespół gości mógł się pokusić o więcej niż dwa gole.
W Jastrzębiu tyszanie musieli rozegrać jeszcze lepsze spotkanie. Szybko jednak, bo już w 25. sek. wyszli na prowadzenie za sprawą Marcina Kolusza. W 12. min. wynik podwyższył Radosław Galant, a gospodarze odpowiedzieli trafieniem doświadczonego Leszka Laszkiewicza. Jednak jeszcze przed przerwą zespół Jiri Sejby powiększył prowadzenie, a bramkę zdobył Jakub Witecki.
W drugiej tercji dominowali zawodnicy GKS Tychy. Bardzo dobra gra defensywy nie pozwoliła na stratę bramek, a ofensywa dwukrotnie znalazła sposób na obronę rywali. Najpierw na listę strzelców wpisał się Adam Bagiński, a nieco ponad min. przed przerwą Mikołaj Łopuski. W trzeciej partii najpierw dwa razy bramkarza GKS pokonali zawodnicy gospodarzy, ale ostatnie słowo należało do tyszan, a konkretniej Filipa Komorskiego.
JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 3:6 (1:3, 0:2, 2:1).
0:1 Marcin Kolusz – Jaroslav Hertl – Mikołaj Łopuski (00:25)
0:2 Radosław Galant – Michael Kolarz – Bartosz Ciura (12:00)
1:2 Leszek Laszkiewicz – Tobiasz Bigos – Michal Plichta (18:58)
1:3 Jakub Witecki – Radosław Galant – Adam Bagiński (19:55)
1:4 Adam Bagiński – Jakub Witecki – Bartosz Ciura (33:08) 4/4
1:5 Mikołaj Łopuski – Marcin Kolusz – Jarosław Rzeszutko (38:52)
2:5 Tomasz Kulas – Tomasz Pastryk – Kamil Górny (48:47) 5/4
3:5 Leszek Laszkiewicz – Juraj Petro – Michal Plichta (56:12)
3:6 Filip Komorski – Kamil Kalinowski – Michael Kolarz (56:32)
GKS: Stefan Zigardy (Kamil Kosowski) – Bartłomiej Pociecha, Jaroslav Hertl; Mikołaj Łopuski, Jarosław Rzeszutko, Marcin Kolusz – Michał Kotlorz, Mateusz Bryk; Dawid Majoch, Maxim Kartoshkin, Josef Vitek – Michael Kolarz, Cartosz Ciura; Jakub Witecki, Radosław Galant, Adam Bagiński – Bartłomiej Jeziorski, Filip Komorski, Kamil Kalinowski, Mateusz Bepierszcz.