Polki rozgromiły Chorwację

0
36

Hokejowa reprezentacja Polki kobiet ma za sobą pierwszy mecz Mistrzostw Świata. Polki pokonały Chorwację10:3, a swój debiut w kadrze zaliczyła tyszanka Sylwia Łaskawska.
Mistrzostwa Świata rozgrywane są w Wielkiej Brytanii, a Polki z Chorwatkami mierzyły się w Dumfries. W turnieju grają jeszcze gospodynie zawodów oraz Kazachstan, Korea i Nowa Zelandia.
Początek starcia z Chorwatkami nie był udany dla Biało-Czerwonych. Mimo dobrej gry Polki przegrywały 1:2. W drugiej tercji jednak obraz gry uległ zmianie, a Polska odrobiła straty z nawiązką wychodząc na prowadzenie 5:3. Dominacja naszego zespołu trwała również w trzeciej tercji, w której Biało-Czerwone zdobyły kolejnych pięć goli.
W Mistrzostwach Świata nie zabrakło też reprezentantki Atomówek GKS Tychy. W meczu z Chorwacją swój debiut zaliczyła Sylwia Łaskawska, która również była bliska zdobycia gola.
Chorwacja – Polska  3:10 (2:1, 1:4, 0:5). Bramki: Późniewska 3, Frąckowiak 2, Czaplik 3, Wieczorek 2.
Polska: Mizera, Detmer, Chrapek, Czaplik, Późniewska, Pióro, Kosakowska, Malinowska, Bielas, Wieczorek, Frąckowiak, Sfora, Strzelecka, Berecka, Czarnecka, Bigos, Tokarska, Korkuz, Gałuszka, Orawska, Łaskawska.
W kolejnym meczu Polki zmierzą się z Kazachstanem, który w pierwszej serii pokonał Koreę 2:0. W trzeciej parze Wielka Brytania rozbiła 8:1 Nową Zelandię.