Hokej: Pierwszy krok po mistrzostwo

0
36

Hokeiści GKS Tychy wykonali pierwszy krok po upragnione złote medale mistrzostw Polski! Tyszanie po dobrym meczu pokonali JKH GKS Jastrzębie 2:1, a bramki zdobyli Jakub Witecki i Nicolas Besch.
Finałowa batalia dobrze rozpoczęła się dla GKS Tychy, choć pierwszy mecz był bardzo wyrównany i zacięty. Tyszanie jednak zagrali dobrze w obronie, dzięki czemu pokonali rywala.
Pierwszy cios jednak bardzo szybko zadali gospodarze. Krążek znalazł się w bramce Stefana Zigardiego, ale sędziowie gola nie uznali odgwizdując grę wysokim kijem. W 9. min. wynik spotkania po indywidualnej akcji otworzył Jakub Witecki. Napastnik GKS oddał techniczny strzał w długi róg. Tyszanie cieszyli się z prowadzenia raptem 25 sek., a wyrównał potężnym uderzeniem z dystansu Roman Nemecek.
Kiedy wydawało się, że pierwsza tercja zakończy się remisem bramkę zdobyli tyszanie. 11 sek. przed końcem Nicolas Besch wyjeżdżając z ławki kar otrzymał krążek i w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza Jastrzębia.
Kolejna tercja to głównie ataki gospodarzy, którzy szukali wyrównującej bramki. Defensywa GKS Tychy jednak spisywała się bez zarzutu, nawet grając w osłabieniu. Tyszanie jednak nie dali się zaskoczyć i ostatecznie wygrali pierwszy mecz finałowy.
W środę (25.03.) drugie starcie w Jastrzębiu. Początek meczu o godz. 18.
JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:2 (1:2, 0:0, 0:0).
0:1 Jakub Witecki – Jurii Kuzin (08:45)
1:1 Roman Nemecek – Petr Polodna – Leszek Laszkiewicz (09:10)
1:2 Nicolas Besch – Adam Bagiński (19:49)
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Nicolas Besch, Michał Kotlorz; Patryk Kogut, Maxim Kartoshkin, Josef Vitek – Jakub Ferenc, Jaroslav Hertl; Jakub Witecki, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin – Bartłomiej Pociecha, Łukasz Sokół; Michał Woźnica, Radosław Galant, Adam Bagiński – Dawid Majoch, Jakub Wanacki; Kacper Guzik, Adrian Parzyszek, Marcin Kolusz. Trener: Jiri Sejba.