W półfinale ze Stoczniowcem

1
477
Tyskie hokeistki już sposobią się do półfinałowych potyczek ze Stoczniowcem. Fot. mat. pras.

Na zakończenie sezonu zasadniczego PLHK Atomówki GKS Tychy wygrały oba mecze z Podhalem Nowy Targ i zakończyły tę część rywalizacji na trzecim miejscu.

W pierwszym spotkaniu w Tychach gospodynie pokonały rywalki z Nowego Targu 6:0 (2:0, 3:0, 1:0). Popis strzelecki rozpoczęła Aleksandra Górska, zdobywając prowadzenie w 8 min Pięć minut później było 2:0 za sprawą Aleksandry Kopali. W 24 min Zuzanna Rduch podwyższyła na 3:0, a w drugiej tercji gole zdobyły jeszcze Sylwia Łaskawska i Anna Pezda. Wynik meczu ustaliła w 59 min Sylwia Łaskawska.

W rewanżu w Nowym Targu gole także wpadały tylko do bramki rywalek. Tyszanki wygrały 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). Zaczęła Amelia Rakoczy w 9 min, minutę później na listę strzelczyń wpisała się Sylwia Łaskawska, a dwie kolejne bramki były autorstwa Agnieszki Dziedzioch.

Atomówki GKS zakończyły sezon na trzecim miejscu z 24 punktami i w półfinale play off zmierzą się ze Stoczniowcem Gdańsk. Pierwszy mecz rozegrany zostanie w Tychach 18.02 o godz. 19, drugie spotkanie – 25.02 w Gdańsku.