Sparingowy remis w Niecieczy

0
122

W pierwszych dniach lutego piłkarze I-ligowego GKS Tychy rozegrali dwa kolejne mecze kontrolne.

W pierwszym z nich, rozegranym 1 lutego w Karvinie, podopieczni trenera Ryszarda Tarasiewicza wysoko przegrali z tamtejszym MFK 1:4 (0:2), a jedynego (i pierwszego w tym roku) gola dla trójkolorowych zdobył w 77 min. z rzutu karnego Łukasz Grzeszczyk.

Znacznie lepszym wynikiem zakończyła się środowa (6.02) potyczka w Niecieczy, gdzie GKS mierzył się z Termalicą Bruk-Bet. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po golu Gutkovskisa, ale niedługo po przerwie (54min.) Sebastian Steblecki wyrównał. Remis utrzymał się zaledwie cztery minuty i po golu Kiełba Termalica znowu objęła prowadzenie, które w 80 min. zniwelował Łukasz Bogusławski.

W zremisowanym 2:2 spotkaniu z Termalicą trener Tarasiewicz wystawił do gry następujące jedenastki: I połowa: Konrad Jałocha – Mateusz Grzybek, Marcin Biernat, Marcin Kowalczyk (20′ Łukasz Sołowiej), Dawid Abramowicz – Kacper Piątek, Jakub Piątek, Keon Daniel, Łukasz Grzeszczyk, Omar Monterde – Jakub Vojtuš. II połowa: Marek Igaz – Maciej Mańka, Łukasz Bogusławski, Łukasz Sołowiej, Paweł Szołtys – Hubert Adamczyk (64′ Jakub Vojtuš), Keon Daniel, Sebastian Steblecki, Edgar Bernhardt, Nikolas Wróblewski – Jakub Vojtuš (62′ Michał Staniucha).

W minionym tygodniu klub podpisał kontrakty z dwoma nowymi zawodnikami, którzy mają zastąpić Daniela Tanżynę (przeszedł do Widzewa Łódź) i Piotra Ćwielonga, z którym rozwiązano umowę. Pierwszym z nich jest 30-letni środkowy obrońca Łukasz Sołowiej, który ma za sobą występy m.in. w Wigrach Suwałki, Górniku Łęczna, Flocie Świnoujście, Zagłębiu Sosnowiec, Jagiellonii i Rakowie, a ostatnio w Stomilu Olsztyn. Drugim natomiast jest 21-latek Paweł Szołtys. Mogący grać w obronie i pomocy wychowanek MOSiRu Mysłowice reprezentował w przeszłości barwy GKS Katowice, Rozwoju K-ce, Olimpii Elbląg, a jesienią występował w KP Starogard Gdański.

W najbliższą sobotę, 9 lutego tyscy kibice będą mogli zobaczyć swoją drużynę w kolejnym spotkaniu sparingowym. O godz. 11 na bocznym boisku przy Stadionie Miejskim tyszanie podejmować będą Ruch Chorzów.