Świąteczne ozdoby w Tychach

3
614

W Tychach można już poczuć klimat świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku na początku grudnia place, skwery i ulice zdobią świąteczne iluminacje. W kilkunastu miejscach pojawiły się już choinki, anioły, kurtyny świetlne i świąteczne łańcuchy. Wszystko będzie gotowe do końca tygodnia – wtedy montaż świątecznego oświetlenia zostanie zakończony.

Wieczorami można już podziwiać pięknie oświetloną fontannę na Placu Baczyńskiego. Na placu pojawiły się także ozdoby na latarniach oraz  8-metrowa choinka i trzy anioły. Dekoracje pojawiły się także na latarniach wokół placu. Po raz pierwszy tyszanie będą też mogli sfotografować się przy zabawnej dekoracji z choinką i na potrzeby zdjęć wcielić się w postać Mikołaja lub jego pomocnika. Mieniąca się kolorowymi światłami ramka zdjęciowa stanęła na placu Baczyńskiego.

–  Świąteczne iluminacje co roku nadają miastu niepowtarzalny wygląd i tworzą wyjątkową atmosferę. Wierzymy, że zachęcą mieszkańców miasta i ich gości do wieczornych spacerów oraz pozwolą jeszcze bardziej poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Na Rynku  pojawiła się 9- metrowa świąteczna choinka, a wokół 60 sztuk dekoracji zamontowanych na latarniach oraz na ulicach Bocheńskiego i Damrota. W pobliżu Rynku ( m.in. przed Teatrem Małym) pojawiły się sople świetlne o łącznej długości ponad stu metrów.

Na Placu Św. Anny pięknie ozdobiona, 8 tysiącami ledowych punktów została znajdująca się tam fontanna, a na  Placu Korfantego na ryneczku na  Osiedlu „K” stanęła ponad 6 metrowa choinka. Przed urzędem miasta pojawią się dekoracje w donicach, przyozdobione zostały także drzewa przed wejściem do budynku. Ponad 2,5 tysiąca metrów ledowych łańcuchów świetlnych rozbłyśnie m.in. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Paprocany” czy w pobliżu ulic Sikorskiego i Tischnera. Kurtyny świetlne pojawią się z kolei na ulicy Bocznej oraz przy dworcu PKP w Tychach.

Wyjątkowe dekoracje pojawiły się także na słupach oświetleniowych na Al. Niepodległości, na latarniach na ulicy Katowickiej, Grota-Roweckiego, Dmowskiego i na ulicy Budowlanych.

– Trzymetrowe finezyjne wiszące dekoracje, które będzie można podziwiać nad ulicą Budowlanych i Grota Roweckiego, powstały w oparciu o indywidualny projekt i zostały stworzone specjalnie dla Tychów – mówi Rafał Jaczyński z firmy Multidekor, która jest autorem iluminacji.2,5 metrowe drzewo świetlne stanęło przy ul. Hlonda 1.

W sumie w tym roku na montaż, konserwację starych i oraz zakup nowych iluminacji wydano 395 613,22 złotych. W ubiegłym roku było to: 435.195,48 zł. Demontaż dekoracji rozpocznie się 22 stycznia i potrwa do 26 stycznia.

 

Miejski Zarząd ulic i Mostów w Tychach zajął się aranżacją 14 tyskich rond. Duża choinka, rosnąca u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej, przystrojona zostanie kolorowymi lampkami. – Na rondzie Sublańskim (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żwakowskiej) zostanie zamontowana świetlna dekoracja z ledowych sznurów. Pojawią się na słupie trakcji i będą opadać w stronę skraju ronda tworząc kształt przypominający choinkę – mówi Wojciech Łyko z MZUIM w Tychach.

Na rondzie św. Jadwigi rozbłyśnie 4-metrowa świetlna choinka, a żywe drzewko będzie na rondzie Olimpiskim. Rondo na Żwakowie (skrzyżowanie ulic Żorskiej, Legionów Polskich i Myśliwskiej), ozdobią świąteczne dekoracje montowane na latarniach. Nad rondem Paprocańskim i Dworcowym pojawią się świetlne kule, a na Harcerskim rozbłysną stelaże przypominające fontanny.

Montaż wartych blisko 150 tys. złotych świątecznych iluminacji na tyskich rondach już się rozpoczął i potrwa do końca tygodnia. Będzie można je podziwiać do końca stycznia 2019 roku.

Mario
Mario

Prąd drożeje a w Tychach szaleją z oświetleniem ozdób, ach zapomniałem, włodarz wygrał wybory i podniósł podatki 😛

Kalarepa
Kalarepa

Chcę zdjęcie w ramce Mikołaja

Seba
Seba

400 tys??? Czy wyście oglupieli?
Czy na prawdę każde rondo musi być oświetlone. Nie wystarczy plac Baczyńskiego?
No tak ale dzięki temu nasze pieniążki przez Elmax mogą z prowizja pójść do ukochanego GKS. Nie prościej przelać bez pośredników?