Jest pozwolenie na budowę CH "Skałka"

0
334

Apollo-Rida Poland uzyskała prawomocne pozwolenie na rozbudowę Centrum Handlowego Skałka w Tychach. Istniejący obiekt zostanie powiększony do około 36 000 mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Otwarcie zmodernizowanego obiektu planowane jest na 2017 rok.
W CH Skałka znajdzie się ponad 90 lokali handlowych, usługowych oraz gastronomicznych uzupełniających ofertę działających placówek Auchan oraz OBI. Apollo-Rida planuje ponadto oddanie do dyspozycji klientów 1400 miejsc parkingowych. W ramach inwestycji przebudowany zostanie przylegający do terenu inwestycji układ komunikacyjny, w tym Ronda Skałka i Lwowskie.
Do tej pory Tychy to jedyne miasto z ponad 125 tys. mieszkańców w Polsce, które nie posiada nowoczesnej, śródmiejskiej galerii handlowej. Z przeprowadzonych badań wynika, iż klienci wysoko oceniają dogodną lokalizację galerii w centrum oraz jej skalę idealnie wpisującą się w potrzeby miasta. Niewątpliwymi atutami obiektu pozostają też bardzo dobrze rozwinięta sieć transportu publicznego w sąsiedztwie nieruchomości i rozwinięta infrastruktura drogowa. – CH Skałka posiada wszelkie walory centrum handlowego najnowszej generacji, które doskonale wypełni mapę handlową Tychów. Centrum miasta dysponować będzie ofertą popularnych marek odzieżowych, sportowych, usług i gastronomi – mówi Wiktor Rodziewicz, wiceprezes Apollo-Rida Poland.
– Projektując Centrum Handlowe Skałka zadbaliśmy o unikalny dla miejsca charakter architektury, a inspiracje czerpaliśmy z bezpośredniego otoczenia miejsca, jak również z kontekstu urbanistycznego w skali miasta. Zaproponowaliśmy plac miejski – główny plac wejściowy do Centrum w ramach szerszego kontekstu urbanistycznego oraz amfiteatr akcentujący drugie wejście. Lokalizacja, kształt i charakter głównego placu wejściowego będzie już wkrótce interesującym przykładem współczesnej przestrzeni miejskiej – dodaje Marek Tryzybowicz z biura projektowego Bose International, które odpowiada za koncepcję architektoniczną CH Skałka.
Z kolei Tomasz Wojtczak z pracowni Terrabud, współautora projektu dodaje: Początek inwestycji umożliwiło uchwalenie przez Radę Miasta Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, które przewidziało na terenie przyszłej inwestycji obiekty handlowe o powierzchni powyżej 2 000 mkw. Studium było z kolei podstawą do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, bez którego realizacja tak dużej inwestycji była niemożliwa. Władze miasta sprawnie i skutecznie przeprowadziły procedury planistyczne, a my mogliśmy rozpocząć projektowanie oraz uzyskiwanie kolejnych dokumentów formalnych – podsumowuje.
Fot. mat. pras. inwestora