Hokeiści GKS ponownie liderem

0
30

Hokeiści GKS Tychy pokonali Polonię Bytom 7:1 i wrócili na fotel lidera. Tyszanie tym samym wykorzystali potknięcie Ciarko Sanok, które zremisowało z Podhalem Nowy Targ.
Spotkanie 35. kolejki lepiej się rozpoczęło dla gospodarzy, którzy w 4. min. wyszli na prowadzenie dzięki trafieniu Mykyty Bucenko. Pomimo prowadzenia gospodarze byli tłem dla tyszan, którzy wyrównali dopiero w 13. min. Wówczas na listę strzelców wpisał się Marcin Kolusz. Jeszcze w pierwszej tercji goście wywalczyli rzut karny, którego na bramkę zamienił Radosław Galant.
Po zmianie stron nadal stroną przeważającą byli zawodnicy GKS. Efektem tego był gol Kacpra Guzika, który wpisał się na listę strzelców po 127 sek. gry. Na niespełna cztery min. przed końcem tercji swojego drugiego gola zdobył Radosław Galant. Tym razem wykorzystał podanie Nicolasa Bescha.
Trzecią część gry podopieczni Jiri Sejby rozpoczęli bardzo dobrze. W 65. sek. tej partii Adam Bagiński zdobył piątą, a 20 sek. później Maxim Kartoshkin szóstą bramkę. Nie minęły kolejne cztery. min., a już było 7:1. Tym razem sposób na bytomską obronę znalazł Jarosław Rzeszutko.
GKS Tychy pewnie pokonał Polonię i wykorzystując remis Ciarko PBS Bank Sanok z Podhalem Nowy Targ został samodzielnym liderem. Do końca sezonu zasadniczego pozostała jedna kolejka, w której tyszanie zagrają z Podhalem. Mecz ten rozegrany zostanie jutro (niedziela, 18 stycznia) o godz. 17.
TMH Polonia Bytom – GKS Tychy 1:7 (1:2, 0:2, 0:3).
1:0 Mykyta Bucenko – Dmytry Demjaniuk (03:49)
1:1 Marcin Kolusz – Maxim Kartoshkin – Jakub Wanacki (12:21)
1:2 Radosław Galant (16:33) rzut karny
1:3 Kacper Guzik – Jarosław Rzeszutko – Jurii Kuzin (22:07)
1:4 Radosław Galant – Nicolas Besch (36:14)
1:5 Adam Bagiński – Bartłomiej Pociecha – Bartłomiej Jeziorski (41:05)
1:6 Maxim Kartoshkin – Marcin Kolusz – Radosław Galant (41:25)
1:7 Jarosław Rzeszutko – Jurii Kuzin – Kacper Guzik (45:13)
GKS Tychy: Arkadiusz Sobecki – Bartłomiej Pociecha, Michał Kotlorz; Bartłomiej Jeziorski, Adam Bagiński, Josef Vitek – Jakub Wanacki, Nicolas Besch; Radosław Galant, Maxim Kartoshkin, Marcin Kolusz – Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin – Łukasz Sokół, Dawid Majoch, Kacper Różycki.