Góral Marathon 2014 za nami

0
120

Ponad 450 zawodników wystartowało w II edycji Góral Maratonu, który w miniony weekend odbywał się na terenie Polski, Czech i Słowacji. Start i meta miały miejsce przy Trójstyku w Jaworzynce, nieopodal Istebnej. Wśród startujących nie zabrakło tyszan. Biegacze rywalizowali na pięciu dystansach.
Na najkrótszym dystansie, czyli w mini maratonie wystartowało 65 zawodników, wśród których było czterech przedstawicieli Tychów. Najlepiej spisał się Mariusz Górski, który zajął szóstą pozycję w ogólnej klasyfikacji i tę samą w swojej kategorii wiekowej. Tyszanin dystans niespełna 7 km pokonał w czasie 22:42.5. Kolejni tyszanie zajęli niższe miejsca – Marcin Gołosz ukończył bieg na 23. pozycji (18. w swojej kat.) z czasem 28:01, Sławomir Buturla był 31. (24. w kat.) z czasem 30:28.7. Obaj reprezentowali barwy Stowarzyszenia Sportowe Tychy. Startowała również Klaudia Szkuta, kończąc bieg na 42. pozycji (14. w kat.) z czasem 33:55.8.
Na dystansie pół maratonu rywalizowało 191 zawodników i zawodniczek. Najwyższe miejsce zajął Marcin Szkuta (68. i 34. w swojej kat.) z czasem 2h29:08.6. Kolejni tyszanie nie byli dużo gorsi, Adam Danel był 76. (35., 2h31:05.6), Kazimierz Hyrnik zajął 83. miejsce (2. w swojej kat.! 2h33:00.2), a Jakub Radochoński 165. (69., 3h10:52.2).
W maratonie wystartował tylko Jarosław Jopek, który ukończył go na 107. pozycji z 136 startujących. Tyszanin był 38. w swojej kat. wiekowej, a osiągnął czas 7h37:04.5.
Prawdziwym wyzwaniem jednak były dwa najdłuższe biegi, zaliczane do ultra maratonu! Pierwszy z nich liczył dystans 73 km, drugi natomiast 93 km! Tychy w krótszym biegu były reprezentowane przez dwóch zawodników Stowarzyszenia Sportowe Tychy. Kamil Sławiński zajął 15. miejsce (12. w swojej kat.) z czasem 10h14:41.3, natomiast Marcin Biełka był 21. (17. w kat.) z czasem 11h21:50.6. Drugi z wymienionych miał szansę na dużo lepszą pozycję, ale pomylił trasę, przez co pokonał ponad 15 km więcej, co było już nie do odrobienia.
W najdłuższym biegu Łukasz Lubowicki reprezentujący klub 40-latek Tychy i festiwalbiegowy.pl zajął 20. pozycję (13. w kat.) z czasem 13h33:39.5, natomiast Bartłomiej Tytko z 40-latka i Irons Tychy był 34. (21. w kat.) z czasem 15h09:38.3.