Wygrana piłkarzy GKS

0
32

Piłkarze GKS Tychy w końcu odnieśli zwycięstwo. W meczu sparingowym tyszanie wygrali z Rekordem Bielsko-Biała 4:2, a bramki zdobyli Denis Popović i Pavol Ruskovský.
Tyszanie w meczu z Rekordem Bielsko-Biała zagrali skutecznie i odnieśli upragnione zwycięstwo. Bardzo dobry mecz rozegrał ostatni transfer GKS – Denis Popović. Ofensywny pomocnik, który w barwach tyskiego klubu zadebiutował w meczu z Kolejarzem Stróże, po niespełna kwadransie gry otworzył wynik spotkania. Cztery min. przed przerwą ten sam gracz podwyższył prowadzenie tyszan.
Po zmianie stron GKS Tychy podwyższył prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Pavol Ruskovský. Wówczas tyszanie oddali nieco pola gospodarzom, którzy zdobyli dwa gole. Piotra Misztala pokonał Woźniak. Ostatnie słowo jednak należało do zespołu Jana Żurka, a bramkarza trzecioligowca ponownie pokonał Ruskovský.
Wygrana z Rekordem Bielsko-Biała powinna dodać pewności piłkarzom GKS, którzy w ostatnich meczach razili nieskutecznością. Najbliższa okazja do sprawdzenia ofensywnych umiejętności czeka tyszan w niedzielę w pojedynku z Puszczą Niepołomice.
Rekord Bielsko-Biała – GKS Tychy 2:4 (0:2). Bramki: Popović (14., 41.), Ruskovský (67., 82.).
GKS Tychy: I połowa: Igaz – Małkowski, Masternak, Žunić, Mączyński – Szczęsny, Zganiacz, Gąsior, Popović, Wodecki – Smółka.
II połowa: Misztal – Krajanowski, Kopczyk, Balul, Chomiuk – Ruskovský, Mąka, Dymowski, Popović, Dzięgielewski – Dočekal. Grali również:Florek, Szumilas, Rutkowski, Bukowiec, Biskup.