6:0 z Polonią Łaziska

0
33

Przygotowując się do meczu z Dolcanem Ząbki piłkarze GKS Tychy  rozegrali mecz towarzyski, pokonując trzecioligową Polonię Łaziska Górne 6:0.
Jan Żurek miał okazję obejrzeć w akcji ofensywnego pomocnika ze Słowenii – Denisa Popovicia. Zawodnik zimą był testowany przez dwa ekstraklasowe kluby – Wisłę Kraków i Górnika Zabrze.
Spotkanie z Polonią Łaziska Górne miało przygotować zespół do bardzo ważnej potyczki z Dolcanem Ząbki. W sparingu z dobrej strony pokazał się Tomáš Dočekal, który jeszcze przed przerwą zdobył dwa gole.
Po zmianie stron GKS Tychy zagrał dużo skuteczniej. W 52. min. Daniel Mąka wykorzystał rzut karny, a sześć min. później podwyższył prowadzenie swojego zespołu. Na nieco ponad kwadrans przed końcem zawodnik gospodarzy trafił do własnej bramki. Podobnie jak w ostatniej min. gry.
Zespół Jana Żurka wygrał 6:0, pokazując, że z jego skutecznością jest już lepiej. Czy jednak to wystarczy na zajmujący piąte miejsce w I lidze Dolcan Ząbki?
Polonia Łaziska Górne – GKS Tychy 0:6 (0:2). Bramki: Dočekal (30., 41.), Mąka (52. – k., 58.), Suchecki (73. sam.), Mazur (90. sam.).
GKS Tychy: I połowa: Misztal (38. Igaz) – Krajanowski, Kopczyk, Balul, Chomiuk (34. Szumilas) – Szczęsny (34. Grzybek), Mąka, Dymowski, Popović, Dzięgielewski – Dočekal.
II połowa: Igaz (72. Florek) – Krajanowski (63. Małkowski), Kopczyk (63. Masternak), Balul, Szumilas (63. Mączyński) – Grzybek (63. Ruskovsky), Mąka (63. Gąsior), Dymowski (63. Bukowiec), Popović (63. Zganiacz), Dzięgielewski (63. Wodecki) – Dočekal (63. Smółka).