Mistrzynie Śląska U-10

0
163

Piłkarki z Pioniera Tychy Szkółki Partnerskiej APN GKS Tychy, ponownie zostały Mistrzem Śląska tym razem w młodszej kategorii  w Mistrzostwach Polski U-10 i będą reprezentowały nasze województwo w półfinałach .
Nasze piłkarki rozegrały 5 meczy zdobywając komplet punktów oraz 40 bramek tracąc tylko 5. W turnieju uczestniczyło 11 drużyn z całego śląska które zakwalifikowały się w eliminacjach powiatowych i gminnych.
Pionierki warto zaznaczyć że broniły tytułu z poprzedniego roku.
Po rozgrywkach grupowych oraz 1/4 i 1/2 finału  spotkaliśmy się w finale z Tygryskami Świętochłowice w którym nasze dziewczyny zdobyły 4 bramki tracąc tylko 1.
Kolejny etap Mistrzostw Polski odbędzie się na obozie sportowym na który dziewczyny wyjadą w okresie 30.07-9.08.2012 r.
Specjalną nagrodą dla Mistrzyń Ślaska i Mistrzów jest spotkanie z reprezentacją Holandii podczas którego drużyna Pioniera wręczy flagę holenderską z autografami wszystkich uczestników finału wojewódzkiego.
Nasze piłkarki zostały również docenione indywidualnie podczas finału wojewódzkiego.
Najlepszą piłkarką jednogłośnie została Dorota Hałatek.
Królem strzelców została zawodniczka Pioniera Wiktoria Nowak.
Wielkie gratulacje dla dziewczyn!!!
Cieszy fakt że filozofia szkolenia nie mająca nacisku na osiągnięcie  wyniku przynosi dziewczynom motywacje w postaci wygranej, osiągniętej dzięki indywidualnym umiejętnością uzyskanych podczas treningów.