Megrez bez oddziałów neurologii i udarowego

13
3970

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez poinformował o zawieszeniu działalności oddziału neurologii i udarowego od 12 grudnia 2023 roku. Pacjenci będą kierowani do okolicznych szpitali, w tym zwłaszcza do tych, z którymi Megrez zawarł porozumienia na czas zawieszenia oddziału.

Jak opublikowano w komunikacie pacjenci wymagający opieki neurologicznej będą mieli ją zapewnioną w Szpitalu Joannitas w Pszczynie, natomiast pacjenci po udarach otrzymają pomoc w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 w Sosnowcu.

– Decyzja spowodowana jest ogólnopolskim problemem braku lekarzy, który dotyka wiele szpitali. Placówka robiła i robi wszystko co w jej mocy, aby jak najszybciej znaleźć lekarzy niezbędnych do pracy w oddziale. Prowadzone są liczne rozmowy celem ściągnięcia kadry medycznej, publikowane są oferty pracy na specjalistycznych i medycznych portalach internetowych, w Śląskiej Izbie Lekarskiej, BIP, czy na Facebooku. Brak lekarzy specjalistów to poważny, systemowy problem. Świadczą o tym oficjalne dane: według Centralnego Rejestru Lekarzy RP w Polsce jest zaledwie 4557 czynnie pracujących lekarzy-neurologów. Oznacza to, że na 1 neurologa przypada ok. 6800 dorosłych pacjentów, a średni czas oczekiwania na udzielenie świadczeń neurologicznych w poradni to nawet 145 dni (dane portalu Świat Przychodni z dn. 8.12.2023 r.) – czytamy w komunikacie.

13 KOMENTARZE

  1. Ten kraj to jest jakis pieprzony kabaret,a skloceni ludzie dzieki politykom skacza sobie do gardel zamiast zlapac za to gardlo politykow.Taki przyszly lekarz kształci sie za darmo wiele lat studiow a potem zmyka za granice za praca i ogromnymi zarobkami,a my frajerzy zaplacilismy za jego edukacje.Na jego miejsce beda sciagac jakichs lekarzy z trzeciego swiata.Czy to naprawde ma tak wygladac?

    • Prawda, koszt studiów lekarskich jest ogromny. Następnie taki wykształcony lekarz podejmuje pracę za granicą. Jakoś trzeba by może zobowiązać do odpracowania w Polsce cbociaż tych kilku lat.. obecnie lekarze już nie zarabiają mało. Relatywnie ich pensje są wysokie.

  2. Specjalizacja neurologii jest bardzo ciężkim zawodem ponieważ oni nie tylko zajmują się ludźmi z bólem kręgosłupa ale również epilepsją, udarami, wylewami oraz innymi schorzeniami układu nerwowego mózgu.
    Zacznijcie płacić im godnie za ich pracę a i lekarze będą w naszym szpitalu a nie że zapierdzielają na dwa etaty bo nie macie kadry.

  3. Po co leczyć w szpitalu miejskim/państwowym jak można zarabiać miliony prywatnie

  4. Lekarze w Polsce zarabiają naprawdę dobre pieniądze. W ostatnich latach dostali ogromne podwyżki. Taki lekarz rodzinny który tylko przyjmuje w przychodni zarabia od 10 tysięcy wzwyż. O specjalistach nie wspomnę. Zresztą skoro nie ma chętnych lekarzy na dyżur za 3000 zł to można sobie wyobrazić jakie wynagrodzenia pobierają.

  5. Rozumiem pacjentów. Rozumiem lekarzy. Rozumiem też, że nic z tego nie rozumiem. Padło tam chyba partnerstwo publiczno-prywatne z uwagi na zbyt małą część prywatnego w publicznym, czy też może jednak odwrotnie?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.