Starasz się, a Twoje zupy nie są tak smaczne jakbyś chciał? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów.

1
132
Zakupy spożywcze na stole

Czy twoje domowe zupy stają się wodniste, mdłe lub trochę zbyt mączne? Oto najczęstsze błędy, jakie ludzie popełniają, gotując zupy. Sprawdź, czego nie powinieneś robić zanim znowu sięgniesz po garnek.

Tłuszcz to podstawa

Odrobina tłuszczu, zazwyczaj w postaci masła lub oliwy z oliwek, jest niezbędna do przygotowania solidnej zupy. Tłuszcz jest także nośnikiem smaku i pomaga zrumienić warzywa.. Pomyśl o cebuli, czosnku, porach, selerze i ziołach podsmażonych wcześniej na patelni.

Warzywa muszą się zarumienić

Kuszące może być wrzucenie wszystkich posiekanych składników do garnka, dodanie bulionu i gotowanie do miękkości. Jeśli jednak poświęcisz czas na zrumienienie wszystkich składników przed dodaniem bulionu, zyskasz dodatkowy smak . Więcej na jedzmy-zdrowo.pl

Nie gotujesz cebuli do końca

Cebula jest wystarczająco mocna, by stać się gwiazdą francuskiej zupy cebulowej i dodaje niezaprzeczalnej słodyczy podstawie każdej zupy. Cebula musi być dokładnie ugotowana przed dodaniem jakichkolwiek kwaśnych składników, takich jak pomidory czy wino. Po ugotowaniu możesz dodać dowolne składniki. Dłuższy czas gotowania wydobywa dodatkową słodycz.

Kiedy doprawiać?

Wielu kucharzy czeka do końca gotowania, by spróbować i doprawić zupę. Jednak dodanie soli i innych przypraw we wczesnym etapie gotowania pozwala im wtopić się w całą zupę – a dodanie soli do warzyw od razu wydobywa z nich więcej smaku.

Solić, czy nie solić?

Istnieje również możliwość, że przypadkowo przesoliłeś swoją zupę (zwłaszcza jeśli używasz słonego bulionu kupionego w sklepie). Możesz ją uratować, dodając kilka filiżanek zwykłego bulionu lub wody. Jeśli nie chcesz rozwadniać zupy, możesz dodać jeden lub dwa nie ziemniaki i gotować je. Wchłoną one dużo słonego bulionu, a Ty możesz dodać odrobinę wody, aby go zrównoważyć.

Cytryna w zupie to dobry pomysł

Jeśli zupa ma mdły smak, rozważ dodanie kwasu zamiast soli. Wyciśnięta cytryna lub limonka, odrobina jogurtu lub kwaśnej śmietany mogą dodać jej charakteru. Wybierz swój ulubiony produkt i pamiętaj, że możesz je dodawać przed podaniem, już bezpośrednio na talerzu. Partnerem jest plom.pl

1 KOMENTARZ

  1. Wielu kucharzy czeka do końca gotowania, by spróbować i doprawić zupę. Jednak dodanie soli i innych przypraw we wczesnym etapie gotowania pozwala im wtopić się w całą zupę – a dodanie soli do warzyw od razu wydobywa z nich więcej smaku………….,…,.. ktoś tu widzę nie ma pojęcia o gotowaniu ,totalne brednie dotyczące na którym etapie dodaje się sól

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.