Naja znów błyszczy złotem! Polskie kajakarki najlepsze w MŚ, a teraz w ME

0
434

To znakomity sezon dla wychowanki MOSM Tychy Karolina Naji. Na początku sierpnia w kanadyjskiej miejscowości Dartmouth wywalczyła z koleżankami dwa złote medale mistrzostw świata, a w miniony weekend nasze osady powtórzyły te sukcesy podczas mistrzostw Europy w Monachium.

Zawody w stolicy Bawarii to wyjątkowa impreza, a kajakarskie mistrzostwa Europy są częścią multidyscyplinarnych mistrzostw Europy, które odbywają się w Monachium i okolicach. Oprócz kajakarzy, o medale walczą lub walczyli sportowcy w lekkiej atletyce, siatkówce plażowej, wioślarstwie, kolarstwie, gimnastyce artystycznej, wspinaczce sportowej, tenisie stołowym i triathlonie. To impreza dla uczczenia 50-rocznicy Igrzysk Olimpijskich w Monachium.

W sobotę polski duet Karolina Naja – Anna Puławska wystartował konkurencji K2 500 metrów i pewnie sięgnął po złoto. Był to bardzo udany dzień dla biało-czerwonych, bowiem reprezentacja Polski wywalczyła pięć medali.

– Prezentujemy naprawdę wysoki poziom i czujemy się mocne, dlatego tyle radości mam ze szlakowania takich wspaniałych osad – powiedziała na mecie Karolina Naja. – Fajnie, że dziewczynami stworzyłyśmy nie tylko duet, ale taką mini-drużynę całej czwórki. Cieszę się z tego poziomu, bo to jest naprawdę wielka przyjemność obcowania i pływania razem.

– Umiemy zdobywać te medale. Wiemy, że finały, gdy popłyniemy swój wyścig od początku do końca, należą do nas. To także był nasz wyścig. Gdy dopłynęłyśmy do mety nawet nie wiedziałam, które jesteśmy, ponieważ dopiero po przekroczeniu linii spojrzałam, że i po lewej, i po prawej nikogo nie ma – dodała Anna Puławska.

Warto dodać, iż polskie kajakarki wywalczyły awanse do trzech finałów olimpijskich, o co walczyć będą jeszcze w przyszłorocznych mistrzostwach świata w Duisburgu.

W niedzielę natomiast polska czwórka w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto wystartowała na 500 m i ponownie stanęła na najwyższym podium.

W monachijskich mistrzostwach wystąpiła również inna wychowanka trenerów Sylwii i Marka Stannych z MOSM Tychy – Magda Stanny. Bardzo dobrze spisała się w C1 na 5000 m zajmując 5. miejsce, z kolei w konkurencji C2 na 200 m płynęła razem z Aleksandrą Jacewicz i nasza osada ukończyła rywalizację na 7. miejscu.