Świetny występ Szymona Mroza na pływackich MP: Medale ozdobione rekordem

0
662

Kolejny zawodnik MKP Wodnik 29 Tychy wpłynął do polskiej czołówki. Mowa o Szymonie Mrozie, który wystartował w mistrzostwach Polski 15-latków w Lublinie i trzykrotnie stawał na podium.

W Lublinie najpierw wystartował na 50 m stylem dowolnym i wywalczył brązowy medal czasem 24,21. Następnie popłynął 50 m stylem. grzbietowym – zdobył złoty medal i ustanowił rekord Polski do lat 15 – 26,37. Ostatniego dnia mistrzostw startował na 100 m stylem grzbietowym i ponownie stanął na najwyższym podium – 57,98. Tym samym Szymon Mróz zdobył tytuł najlepszego zawodnika MP do lat 15 w Lublinie. Dodajmy, iż Szymon jest wychowankiem MOSM trenerów Barbary Baranowskiej i Rafała Majcherczyka, a obecnie trenuje pod okiem swojego wujka, trenera Marka Mroza.

– W tym roku Szymon ustanowił już rekord Polski na 50 m st. grzbietowym podczas mistrzostw Śląska, a teraz jesz ze bardziej wyśrubował wynik – mówi Marek Mróz. – Na 100 m także miał pierwszy rezultat. Wiedzieliśmy, że jest w dobrej formie i stać go na medalowe lokaty, ale każde zawody to jednak loteria i trudno powiedzieć, czy popłynie lepiej od dotychczasowych wyników, czy też nieco słabiej. Z Lublina Szymon przywiózł swoje pierwsze medale mistrzostw Polski i można oczekiwać kolejnych.

W Ostrowcu Świętokrzyskim natomiast startowali zawodnicy 16-letni. MKP Wodnik reprezentowali: Wiktoria Nowak, Sebastian Sondej, Aleksander Ławniczak. Ten ostatni dwukrotnie zdobył 4. miejsce – na 100 m st. klas. i 200 m st. klas. Na 50 m st. klas był 6. Z kolei Sebastian Sondej wystąpił w finale B na 200 m st. grzbiet.