Kredyt konsolidacyjny w mBanku – wady i zalety

0
844

Kredyt konsolidacyjny w mBanku ma tę zaletę, że udzielany jest szybko, bez zbędnych formalności, oraz umożliwia uzyskanie dodatkowych środków kredytowych na dowolne cele.

Kredyt konsolidacyjny łączy w sobie kilka innych kredytów, zaciągniętych wcześniej przez klienta w innych bankach lub firmach pozabankowych udzielających tzw. pożyczek chwilówek. Jednym z banków, które udostępniają na odpowiednich warunkach kredyt konsolidacyjny swoim klientom, jest mBank. Sprawdźmy wady i zalety tej oferty.
Kredyt konsolidacyjny w mBanku – opis produktu

W ofercie kredytowej kierowanej do osób indywidualnych mBank ma kredyt konsolidacyjny, dzięki któremu można połączyć ze sobą kilka różnych zobowiązań, takich jak:

W ramach udzielanego kredytu konsolidacyjnego mBank zobowiązuje się do pokrycia kosztów kredytów, które klient spłacał do tego czasu. Dokonuje przedterminowej spłaty zobowiązań, jednocześnie obciążając klienta ratą kapitałowo-odsetkową kredytu konsolidacyjnego. To rozwiązanie, które uporządkuje nasze finanse i dzięki któremu można zmniejszyć miesięczne obciążenie z tytułu rat kredytowych.

Kwota kredytu konsolidacyjnego w mBanku uzależniona jest od wysokości posiadanych przez klienta zobowiązań finansowych oraz od jego indywidualnej zdolności kredytowej. Maksymalnie kredyt konsolidacyjny w mBanku może być udzielony do kwoty 150 000 zł wraz z kredytowanymi kosztami. Okres kredytowania wynosi do 96 miesięcy.

Jakie atuty ma kredyt konsolidacyjny w mBanku?

Przede wszystkim kredyt konsolidacyjny w mBanku odznacza się stosunkowo niskim oprocentowaniem – 7,77 proc. w skali roku. Klient uzyskuje wiele różnych korzyści, zaciągając to zobowiązanie. Wśród zalet kredytu konsolidacyjnego zaciąganego w mBanku należy wymienić:

  • wspomniane niskie oprocentowanie;
  • jedną niższą ratę, spłacaną w jednym banku zamiast w kilku instytucjach kredytujących;
    automatyczną spłatę kredytów w innych bankach;
  • długi okres kredytowania;
  • możliwość uzyskania dodatkowej gotówki na dowolny cel – w wysokości do 100 proc. sumy konsolidowanych zobowiązań.

Dodatkowy kredyt gotówkowy, jaki może wchodzić w skład kredytu konsolidacyjnego w mBanku, to szansa na uzyskanie pieniędzy na dowolne cele. Nie w każdym banku taka opcja istnieje.

mBank nie pobiera opłat za udzielenie karencji przy spłacie kredytu konsolidacyjnego, za sporządzenie aneksu do umowy kredytowej czy za realizację dyspozycji kredytobiorcy zmieniającej parametry kredytu lub warunki umowy wymagającej sporządzenia aneksu. Nie ma tu też kosztów restrukturyzacji umowy.

Klient musi dopełnić niewielu formalności dla uzyskania kredytu konsolidacyjnego, co bez wątpienia jest jego kolejnym atutem. Kredyt konsolidacyjny w mBanku ma bardzo dobre opinie wśród klientów z uwagi na niskie koszty przeprowadzenia operacji konsolidacji.

Czy kredyt konsolidacyjny w mBanku ma wady?

Niestety, kredyt w mBanku nie jest całkowicie wolny od wad. Oferta niewątpliwie jest atrakcyjna, zwłaszcza na tle innych propozycji udzielenia kredytów konsolidacyjnych przez banki komercyjne, trzeba się jednak liczyć z tym, że mBank pobierze za udzielenie takiego zobowiązania prowizję w wysokości od 7,77 proc. do nawet 19,99 proc.

Jak skorzystać z kredytu konsolidacyjnego w mBanku?

Wniosek o kredyt konsolidacyjny klient może złożyć nie tylko osobiście, w oddziale banku, ale też przez internet i przez mLinię. Należy w nim wskazać dane kontaktowe, potwierdzające tożsamość klienta oraz wszystkie informacje dotyczące konsolidowanych zobowiązań kredytowych. Trzeba też podać wysokość swoich dochodów miesięcznych oraz źródła ich pozyskiwania. Bank może poprosić o zaświadczenia, które potwierdzą wysokość wynagrodzenia czy zatrudnienie klienta. Po zgromadzeniu wszystkich wymaganych załączników do wniosku o kredyt konsolidacyjny, mBank rozpoczyna proces badania wiarygodności kredytowej.

Sprawdzana jest zdolność kredytowa klienta oraz historia kredytowania w BIK-u – Biurze Informacji Kredytowej. Jeśli wszystko jest w porządku, mBank będzie mógł udzielić kredytu konsolidacyjnego.