Wysokie zwycięstwo z Polonią

0
59

We wtorek, 15 października hokeiści GKS Tychy pewnie wygrali na własnej tafli z Polonią Bytom 9:1. W tyskich barwach po raz pierwszy zagrali Jan Steber i Mikołaj Łopuski.
Pierwsza tercja wtorkowego spotkania była wyrównana i nie zapowiadała aż takiej przewagi gospodarzy. Co prawda  w 8. minucie Jakub Wanacki otworzył wynik spotkania, ale goście z Bytomia już po trzech minutach zdołali wyrównać po strzale Gleba Łucznikowa.
Podopieczni trenera Jiriego Sejby właściwy rytm złapali dopiero w połowie spotkania. W przeciągu pięciu minut bramkarza gości pokonali Pavel Mojzis, Milan Baranyk i Josef Vitek. Goście wyraźnie opadli z sił i nie nadążali za szybszymi zawodnikami GKS Tychy.
Tyszanie jeszcze lepiej zaprezentowali się w trzeciej odsłonie. W końcu zagrali skutecznie i z łatwością zdobywali kolejne bramki. W 47. minucie przewagę wykorzystał Michał Kotlorz, a pięć minut później bramkarza gości pokonał Radosław Galant. W 54. minucie było już 7:1, a wszystko za sprawą Milana Baranyka, który po pięknym strzale odebrał pierwszemu bramkarzowi Polonii chęć do gry. Między słupkami stanął Dominik Kraus, który również nie ustrzegł się błędów. W 56. minucie pokonał go Mikołaj Łopuski, który po nieudanym epizodzie w Krynicy ponownie zasilił szeregi GKS Tychy. Na niespełna dwie minuty przed końcem spotkania wynik ustalił Radosław Galant, który strzelił swoją drugą bramkę w tym spotkaniu i tym samym zasłużył na wyróżnienie dla najlepszego zawodnika spotkania.
– Zagraliśmy bardzo agresywnie i mieliśmy dużo okazji. Niestety nie wszystkie udało nam się wykorzystać. Polonia zagrała dobrze dwie pierwsze tercje, ale później zabrakło im sił stąd tak wysokie zwycięstwo – ocenił trener Jiri Sejba.
GKS Tychy – Polonia Bytom 9:1 (1:1, 3:0, 5:0)
1:0 J. Wanacki – J. Steber – R. Galant (07:36)
7:1 M. Baranyk – J. Witecki (53:26)
8:1 M. Łopuski – J. Steber – J. Wanacki (56:12)
9:1 R. Galant (58:13)
Kary: 12 min. – 12 min.
GKS Tychy: Zigardy – Kotlorz (2), Sokół (2); Woźnica, Bagiński, Vitek (4) – Mojzis, Wanacki; Witecki, Galant (2), Łopuski – Havlik; Baranyk (2), Parzyszek, Steber – Rzeszutko,  Guzik, Piorun.
Polonia Bytom: Witkowski (od 53:27 Kraus) – Owczarek, Vrana (6); Łucznikow, Salamon, Stoklasa – Maciejewski, Kantor (2); Stasiewicz, Akins, Kłaczyński – Flaszar, Hoda (2); Strużyk, Wróbel,  Fabry (2); Banaszczak, Szczepaniec; Mcintosh, Wieczorek, Bajon.