Bezpieczne ferie z tyskimi mundurowymi – podsumowanie

0
111
fot. KMP Tychy

Zakończyły się ferie zimowe w województwie śląskim. Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży było w tym okresie priorytetem dla policjantów przede wszystkim pionu ruchu drogowego oraz prewencji. Mundurowi nie tylko prowadzili działania profilaktyczno-edukacyjne i dbali o bezpieczeństwo na drogach. Sprawdzali także, czy wypoczywająca młodzież swoim zachowaniem nie łamie prawa.

Dla tyskich policjantów był to czas wzmożonej pracy. Mundurowi w tym czasie spotykali się z uczestnikami zimowisk i półkolonii, rozmawiając o prawidłowym zachowaniu podczas zimowych zabaw, jak również przestrzegali przed zagrożeniami w sieci.

Ferie to także czas intensywnej pracy policjantów ruchu drogowego. W okresie od 26 stycznia do 11 lutego na tyskich drogach doszło do 66 zdarzeń drogowych, w tym do czterech wypadków, na skutek których 3 osoby zostały ranne. Do najtragiczniejszego w skutkach wypadku doszło 4 lutego br. na ulicy Oświęcimskiej, w którym śmierć poniosła pasażerka pojazdu BMW.

Policjanci przeprowadzili ponad tysiąc badań na zawartość alkoholu. Z tej liczby 4 kierowców zdecydowało się na jazdę na „podwójnym gazie”. Dodatkowo mundurowi ujawnili ponad 300 wykroczeń związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości.

Policjanci tyskiej prewencji skupili natomiast swoje działania na kontrolowaniu miejsc, w których gromadziła się młodzież i sprawdzaniu, czy młodzi ludzie przestrzegają norm prawnych. W trakcie działań mundurowi zatrzymali 3 nieletnich, którzy uciekli z ośrodka wychowawczego i były wobec nich prowadzone poszukiwania. Po wykonaniu czynności nieletni zostali doprowadzeni do jednego z młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

W trakcie wzmożonych działań policjanci zatrzymali 9 nietrzeźwych nieletnich, których losem zajmie się teraz sąd rodzinny. Niechlubnym rekordzistą okazał się uczestnik interwencji, podjętej przez policjantów w sobotę (10 lutego) po godzinie 18.00. Mundurowi zostali wezwani na ulicę Starokościelną w Tychach, gdzie na terenie pustostanu miały przebywać dwie osoby. Gdy młodzi ludzie zorientowali się, że na miejscu pojawili się policjanci, zaczęli uciekać, jednak szybko zostali zatrzymani przez mundurowych. Jeden z nich został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik badania wskazał u 15-latka ponad 3,3 promila alkoholu. Drugi z nich – 17-latek, z uwagi na brak logicznego kontaktu, został przekazany załodze pogotowia ratunkowego i przewieziony do szpitala na dalszą diagnostykę.


źródło: KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj