Urszula Fryzka i Jerzy Styczyński na tyskiej scenie

0
188
fot. stage24

Jerzy Styczyński z zespołu Dżem wystąpi w duecie z Urszulą Fryzką podczas koncertu w Art Music Club. Impreza odbędzie się w piątek 8 grudnia o 20:00. Bilety w cenie 50 i 80 zł (w dniu koncertu) do nabycia w klubie lub na stronie.

Urszula Fryzka – wokalistka. Absolwentka estradowej szkoły muzycznej im. Anny German w Białymstoku. Uczennica Danuty Paziuk i Marzeny Wojak (śpiew operowy).
Laureatka festiwali: Twórców Piosenki Polskiej, Młodzi w Piosence oraz Mistrzów Polski Karaoke. Śpiewa od zawsze i kocha łączyć pasję z pracą.
Wokalistka zespołu Chmury współpracowała m.in. Big Cyc, Golden Life, Jennifer Batten, Kuba Płucisz, Jacek Krzaklewski (Perfect).

Jerzy Styczyński – gitarzysta. Współtworzył „Cegłę” (1985) – jedną z najważniejszych płyt polskiego bluesa i rocka. Gra w jednym z najważniejszych dla polskiej muzyki zespole Dżem. Zagrał min w „Sie macie ludzie” i „Skazany na bluesa”. Pomijając ten cały dorobek i status, pozostaje niesamowicie otwartym, pogodnym i pokornym muzykiem, który wie, na czym tak naprawdę polega wartość artystyczna. Jest guru dla kilku pokoleń gitarzystów, pozostaje cały czas w pierwszej linii, koncertując, nagrywając i uświetniając różne muzyczne wydarzenia.
Nie przerywając pracy z Dżemem, udaje mu się również towarzyszyć innym artystom: Chłopcom z Placu Broni, Lombardowi, Martynie Jakubowicz, Leszkowi Cichońskiemu, Staremu Dobremu Małżeństwu, Cree.


źródło: kultura.tychy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj