Pierwszy sparing na korzyść tyszan

0
341

Trójkolorowi pokonali przed własną publicznością KH Energę Toruń 7:5. Znakomita w wykonaniu graczy GKS Tychy była druga tercja, ale z pewnością trzecią odsłonę podopieczni trenera Sidorenki będą chcieli jak najszybciej zapomnieć.

Debiut w trójkolorowych barwach zakończony zdobyciem gola zanotowało aż trzech zawodników – Viktar Turkin, Pavel Padakin oraz Alan Łyszczarczyk. Po zakończeniu spotkania niezależnie od wyniku została rozegrana dogrywka oraz seria rzutów karnych. W dodatkowym czasie gry lepsi okazali się tyszanie (gol Christiana Mroczkowskiego), natomiast w rzutach karnych górą byli goście.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 7:5 (2:1, 5:0, 0:4)
1:0 Mateusz Gościński – Szymon Marzec – Radosław Galant (04:25)
1:1 Oskar Bajwenko Patryk Napiórkowski (16:43)
2:1 Radosław Galant – Szymon Marzec (18:56)
3:1 Viktar Turkin – Olli Kaskinen (24:11) 5/4
4:1 Christian Mroczkowski – Bartłomiej Pociecha – Alan Łyszczarczyk (31:52)
5:1 Pavel Padakin (35:12) 4/5
6:1 Alan Łyszczarczyk – Bartłomiej Pociecha (37:43)
7:1 Pavel Padakin (38:68)
7:2 Mirko Djumic – Danilla Larionovs (40:57)
7:3 Calle Behm – Albin Thiny Johansson (41:57)
7:4 Mirko Djumic – Ruslan Bashirov (45:02)
7:5 Jakub Prokurat – Oskar Bajwenko (49:18)

GKS Tychy: Lewartowski #18 (Kubiaczyk #31) – Pociecha #67, Jaromersky #10; Łyszczarczyk #88, Rac #87, Mroczkowski #9 – Jaśkiewicz #96, Kaskinen #20; Padakin #21, Turkin #23, Korenchuk #13 – Bryk #68, Ciura #6; Marzec #71, Galant #24, Gościński #11, zawodnik testowany #26, Bizacki #12; Bukowski #8, Ubowski #38, Jansson #92 – Krzyżek #22, zawodnik testowany #76.