5 najlepszych zabiegów na zmęczoną okolicę oka

0
187
Zabiegi kosmetyczne na okolice oczu

Zabieg 1: Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na wprowadzaniu silnie skoncentrowanych substancji odżywczych w głębsze warstwy skóry. Mogą to być zarówno preparaty chemiczne (rozmaite mieszanki między innymi witamin i minerałów), jak i preparaty naturalne (np. osocze bogatopłytkowe, pozyskiwane z krwi pacjenta). Zalecana jest szczególnie w przypadku zmiany kolorytu skóry, pojawienia się drobnych zmarszczek, obrzęków czy cieni pod oczami. Preparat podaje się za pomocą cienkiej igły wprost do tkanek. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. W przypadku podania osocza wystarczy pojedyncza sesja, jednak preparaty chemiczne mogą wymagać ok. 3-4 porcji podawanych co ok. 4 tygodnie. Optymalne rezultaty widoczne są najczęściej po 5-6 miesiącach.

Zabieg 2: Lifting termiczny

Lifting termiczny polega na obkurczeniu skóry w określony obszarze za pomocą jej kontrolowanego podgrzewania. Ma to obkurczyć włókna kolagenu oraz pobudzić fibroblasty do produkcji nowych białek. Możliwe jest tu wykorzystanie różnych technologii, w tym podczerwieni, ultradźwięków czy fal radiowych. Zwykle zabieg nie wymaga naruszenia ciągłości tkanki (skóra nie jest nakłuwana), wiele zależy jednak od wybranej technologii. Dla uzyskania optymalnych rezultatów najczęściej zaleca się ok. 4-6 zabiegów w odstępach kilku tygodni. Ustalone z lekarzem rezultaty powinny pojawić się po ok. 2-3 miesiącach od ostatniej sesji.

Zabieg 3: Nici liftingujące

Nici pod oczy swoją popularność zdobywać zaczęły w Azji, by już wkrótce zyskać miłośniczki na całym świecie. Działają one dwutorowo, z jednej strony mechanicznie naciągając i napinając tkanki, z drugiej odżywiając tkanki i pobudzając produkcję kolagenu – białka odpowiedzialnego za gęstość, sprężystość i młody wygląd skóry. Nici umieszczane są w skórze za pomocą cienkiej igły i otrzymują się z niej za sprawą malutkich haczyków. Zaletą tej metody jest standard wykonywania tylko jednego zabiegu. Część rezultatów widoczna jest natychmiast po ustąpieniu efektów ubocznych, w tym opuchlizny, na te optymalne należy jednak poczekać nawet do kilku miesięcy. Nici liftingujące zakładane są w znieczuleniu miejscowym. Rezultaty mogą być widoczne nawet ok. 2 lat.

Zabieg 4: Wypełniacze

Podawanie wypełniaczy ma na celu przede wszystkim wygładzenie wszelkich bruzd i zmarszczek w obszarze zabiegowym poprzez wypełnienie nierówności i ubytków. Dodatkowo mają one działanie odżywcze i regenerujące. Do najpopularniejszych wypełniaczy należy żel na bazie kwasu hialuronowego. Coraz częściej praktykowany jest również autologiczny przeszczep tłuszczu, czyli przeszczep tkanki tłuszczowej pobranej od pacjenta. Zazwyczaj optymalne rezultaty uzyskuje się po przeprowadzeniu jednego zabiegu oraz po ustąpieniu efektów ubocznych, niekiedy jednak konieczne może być powtórzenie procedury w celach korekcyjnych. Preparat podawany jest w miejsce zabiegowe za pomocą cienkiej kaniuli, a następnie modelowany przez specjalistę.

Zabieg 5: Laseroterapia

Lasery, które wykorzystywane są do zabiegów medycyny estetycznej są niezwykle precyzyjne. Skupiona wiązka światła trafia dokładnie w problematyczną strefę, bez uszkodzenia okolicznych tkanek. Dlatego zabieg tego typu będzie szczególnie polecany pacjentom, u których występują niewielkie zmarszczki w okolicach oczu. Laser, dzięki pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych za sprawą punktowego uszkadzania skóry, potrafi również zagęścić tkankę oraz poprawić jej napięcie. Najczęściej wystarczy przeprowadzić 2-3 procedury w kilkutygodniowych odstępach.

Podsumowanie

Zabiegi pozwalające na poprawę stanu zmęczonych okolic oka jest wiele, a każdy z nich ma inne wady i zalety. Musisz jednak wiedzieć, że procedura może przynieść różne rezultaty u innej osoby, dlatego każdą decyzję należy najpierw skonsultować ze specjalistą, np. w klinice Estell w Warszawie. Dzięki fachowej poradzie możesz wybrać zabieg najlepszy dla siebie.