Tychy, dobre miejsce dla… Srogiego Grania

0
441
Gwiazda poprzedniej edycji AlcoholicA

W najbliższy weekend odbędzie się 2. edycja Srogiego Grania, festiwalu przyciągającego amatorów szeroko pojętej muzyki rockowej. Dwudniowy festiwal Srogie Granie odbędzie się 21 i 22 czerwca na profesjonalnie nagłośnionej scenie rozłożonej na dzikiej plaży Paprocany. Organizatorem wydarzenia jest Srogo, Underground Tychy oraz Aleksander Boroń. Prócz występów zespołów taki jak: Venflon, Cochise, ZENEK, Daima, Double Blind, Silver Samurai, AVERSJA, Holyguns oraz Srogo organizatorzy przygotują Leśną Galerię Sztuki.

W zeszłym roku podczas koncertu gwiazdy wieczoru Alcoholica pod sceną znalazło się kilkaset osób, zaś cały festiwal odwiedziło prawie 3 tys. fanów rocka. – Staramy się zorganizować przestrzeń dla osób, które kochają ciężkie brzmienia. W Tychach jest mało takich imprez i tę lukę mamy zamiar wypełnić – opowiada Daniel Gwóźdź, współwłaściciel Underground Pubu. – Chcemy też promować lokalnych muzyków, jest pełno garażowych kapel ze świetnym brzmieniem. U nas na scenie mają szansę się pokazać – dodaje Krzysztof Loranc.

Już na początku roku organizator ogłosił konkurs, którego zwycięzcy wystąpią na scenie Srogiego Grania. Do udziału zgłosiło się 90 kapel z całej Polski – z Gdańska, Wrocławia, Poznania czy Warszawy. Spośród tego gąszczu jury wybrało 6 finalistów, na których w internetowej ankiecie fani oddawali głosy. Gwiazdami tej edycji są: Cochise Pawła Małaszyńskiego oraz ZENEK byłego wokalisty Kabanosa Zenka Kupatasy. – Obydwie formacje prezentują inne podejście do rocka. Cochise jest bardziej liryczne, za to ZENEK to surowe i mocne uderzenie. Zależy nam na różnorodności, aby każdy odnalazł coś dla siebie w tak szerokim temacie jakim jest muzyka rockowa – dodaje Daniel Gwóźdź.

– Sąsiadującym wydarzeniem będzie Leśna Galeria Sztuki, do której zaprosiłem 10 artystów związanych z różnymi dziedzinami sztuk wizualnych. Ich prace porozwieszamy na drzewach na półtorametrowych banerach, a o każdej pełnej godz. w wyznaczonym miejscu będzie możliwość porozmawiać z jednym z twórców – wyjaśnia Jacek Boczar organizator wystawy.