GKS Tychy-Pogoń Siedlce 0:1

0
181

Na inaugurację sezonu I ligi 2016/17 piłkarze GKS Tychy ulegli drużynie Pogoni Siedlce 0:1 (0:1). Bramkę na wagę trzech punktów w 3. minucie zdobył Daniel Chyła.
Już w 3. minucie wynik spotkania otworzył Chyła, którego mierzonym dośrodkowaniem z rzutu rożnego obsłużył jeden z zawodników Pogoni. Pomocnik przyjezdnych uderzeniem głową pokonał próbującego jeszcze interweniować bramkarza GKS, Pawła Florka.
Tyszanie jeszcze przed przerwą mieli świetną okazję do wyrównania stanu meczu. Miękką wrzutką wprost na głowę Łukasza Grzeszczyka popisał się Maciej Mańka, ale najskuteczniejszy zawodnik tyskiej drużyny w ubiegłym sezonie pomylilł się o centymetry. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej odsłony przed szansą bramkową stanął Jakub Świerczok, ale napastnik „Trójkolorowych” również posłał futbolówkę obok słupka.
Podopieczni Kamila Kieresia do końcowego gwizdka sędziego dążyli do remisu, jednak pierwszy pojedynek w sezonie 2016/17 na zapleczu Lotto Ekstraklasy zakończył się minimalną porażką GKS.
GKS Tychy – Pogoń Siedlce 0:1 (0:1)