Remis w tureckiej Antalyi

0
34

GKS Tychy ma za sobą pierwszy mecz sparingowy. Tyszanie mierzyli się z Sigmą Ołomuniec i zremisowali 1:1.
Tyszanie rozpoczęli ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej. Tyszan czeka trudne pół roku, a na boiskach w Turcji mogą przygotowywać się w niemal idealnych warunkach.
Pojedynek z liderem czeskiej I ligi był wyrównany, a tyszanie mieli swoje okazje do zdobycia bramek. Najlepszą zmarnował Marcin Wodecki, który uderzył bardzo mocno, ale minimalnie niecelnie. Czesi natomiast w 12. min. wyszli na prowadzenie, a Sebastian Przyrowski był bezradny przy uderzeniu z kilku metrów.
Po zmianie stron to tyszanie przeważali i dłużej utrzymywali się przy piłce. Ataki jednak długo nie przynosiły efektu. Dopiero w 88. min. Artur Gieraga wyrównał celną główką po dośrodkowaniu Marcina Radzewicza.
GKS Tychy – Sigma Ołomuniec 1:1 (0:1). Bramka: Gieraga (88.).
GKS Tychy: I połowa: Przyrowski – Grzybek, Porębski, Omić, Mączyński – Szczęsny, Zganiacz, Biskup, Grzeszczyk, Wodecki – Bąk.
II połowa: Florek – Wawrzynkiewicz, Gieraga, Jasitczak, Wrana – Rutkowski, Dymowski, Kosiec, Radzewicz, Janik – Kowalczyk.