Wygrana na koniec sezonu zasadniczego

0
65

Hokeiści GKS Tychy udanie zakończyli sezon zasadniczy. Tyszanie rozbili przed własną publicznością Podhale Nowy Targ 6:1 i zakończyli tę rundę na pierwszym miejscu.
GKS Tychy od początku miał przewagę nad rywalem. Jednak dopiero w 11. min. Łukasz Sokół znalazł sposób na pokonanie bramkarza rywali i otworzył wynik spotkania. Cztery min. później na listę strzelców wpisał się Michał Kotlorz.
Druga tercja rozpoczęła się dobrze dla gospodarzy. Grający w podwójnym osłabieniu rywale nie byli w stanie utrzymać wyniku, a tym razem bramkę zdobył Pavel Mojzis. Gospodarzom wciąż było jednak mało, a ich ataki były coraz groźniejsze. Kolejny cios tyszanie zadali w 25. min. Składną akcję celnym strzałem zakończył Jurii Kuzin. Wynik drugiej tercji ustalił Maxim Kartoshkin w 35. min. Po przerwie tempo gry wyraźnie spadło. Tyszani dali rywalom więcej swobody, którą wykorzystali pokonując Stefana Zigardiego. Wynik spotkania ustalił Bartłomiej Jeziorski.
Jutro GKS Tychy podejmuje Unię Oświęcim i będzie to pierwsze spotkanie grupy mocniejszej. Liga bowiem została podzielona na dwie grupy. Zespoły z grupy mocniejszej (miejsca 1-6) mają już pewny udział w play-off, a do tego grona dołączą dwie ekipy z grupy słabszej.
GKS Tychy – Podhale Nowy Targ 6:1 (2:0, 3:0, 1:1).
1:0 Łukasz Sokół – Maxim Kartoshkin (10:32)
2:0 Michał Kotlorz – Adam Bagiński (14:51)
3:0 Pavel Mojzis – Maxim Kartoshkin – Radosław Galant (22:44) 5/3
4:0 Jurii Kuzin – Jarosław Rzeszutko – Nicolas Besch (24:28)
5:0 Maxim Kartoshkin – Marcin Kolusz – Radosław Galant (34:40)
5:1 Filip Wielkiewicz – Michal Imrich (44:23)
6:1 Bartłomiej Jeziorski – Adam Bagiński (46:23)
GKS Tychy: Stefan Zigardy – Bartłomiej Pociecha, Michał Kotlorz; Bartłomiej Jeziorski, Adam Bagiński, Josef Vitek – Jakub Wanacki, Nicolas Besch; Radosław Galant, Maxim Kartoshkin, Marcin Kolusz – Jakub Ferenc, Pavel Mojzis; Kacper Guzik, Jarosław Rzeszutko, Jurii Kuzin – Łukasz Sokół, Dawid Majoch, Kacper Różycki.