MŚ U18: Porażka z Kazachstanem

0
46

W kolejnym występie przed tyską publicznością reprezentacja Polski do lat 18 przegrała w mistrzostwach świata Dywizji IB U18 z Kazachstanem 4:5.
Na ten mecz czekali wszyscy, bowiem rozpędzony Kazachstan zmiatał ze swej drogi do mistrzostwa wszystkich rywali. Przypomnijmy, iż ekipa z Azji najpierw pokonała 8:0 Ukrainę, potem rozprawiła się 10:1 z Koreą i 5:1 z Austrią. Nic zatem dziwnego, że uważana jest za faworyta imprezy. Z kolei reprezentacja Polski pokonała Japonię 5:3, uległa Austrii 1:8 i wygrała 3:2 z Ukrainą. Dla biało-czerownych pojedynek z Kazachstanem miał być meczem prawdy i cała ekpa przystąpiła do niego bardzo skoncentrowana.
Zaczęło się jednak od strat, bo w 2. minucie prowadzenie objęli rywale. W11 min. udało się jednak wyrównać – okres przewagi wykorzystał Sawicki. Walka na lodowisku rozgorzała na dobre i kibicom przyszło przeżywać prawdziwą huśtawkę nastrojów. Oba zespoły stworzyły po kilka sytuacji, a kolejny gol padł w 36 min., kiedy to raz drugi prowadzenie objęli rywale. Tym razem Polacy wyrównali już po dwóch minutach – po podaniu Kisielewskiego krążek przejął Wanat i pewnie strzelił.
Druga tercja zakończyła się remisem 2:2, a trzecią bardzo dobrze rozpoczęli Polacy. W46 min. graliśmy w podwójnej przewadze, co wykorzystał Malicki. Potem wydarzenia toczyły się bardzo szybko… Co prawda kibice cieszyli się prowadzenia tylko pięć minut, bowiem  w 51 min. rywale wyrównali, jednak minutę później, na widowni znów zapanowała euforia za sprawą Malickiego – Polacy objęli prowadzenie 4:3. Niestety, w 55 min. Kazachowie wyrównali stan meczu, a w 56 min. w polskiej bramce krążek znalazł się po raz piąty.
Kazachstan – Polska –  5:4 (1:1, 1:1, 3:2).
2 min. 1:0 Kinstler- Ibraibekov – Khokhulev.
11 min. 1:1 Sawicki – Bielec.
36 min. 2:1 Korolinsky – Shestakov
38 min. 2:2 Wanat – Kisielewski
46 min. 2:3 Malicki
51 min. 3:3 Ibraibekov – Mikhailis
52 min. 3:4 Malicki
55 min. 4:4 Stukalov
56 min. 5:4 Mikhailis – Ibraibekov
POLSKA: Kieler – Dolny, Gazda, Fraszko, Bielec, Sawicki – Kałużny, Sulka, Budzowski,  Malicki, Wronka – Tumulik, Krawczyk, Wanat, Naparło, Kisielewski – Dębowski, Krzemień, Michalski, Nahunko.
W innych dzisiejszych meczach: Austria – Japonia 1:6 (1:1, 0:1, 0:4), Ukraina – Korea 6:1 (3:0, 2:0, 1:1).