Szanty nad jeziorem i "Rejs" w MCK

0
2

Miejskie Centrum Kultury zaprasza na 33 edycję festiwalu Port Pieśni Pracy, która odbędzie się w dniach 18-20 sierpnia.
Otwarcie festiwalu nastąpi w piątek (18.08) o godzinie 17.00 w ogrodzie MCK przy ul. Bohaterów Warszawy 26. Na ten dzień zaplanowano koncerty oraz pokaz plenerowy filmu „Rejs”. 19 i 20 sierpnia w godzinach dopołudniowych na ulicach miasta tyszanie spotkają piętrowy autobus, na pokładzie którego artyści występujący podczas festiwalu będą zapraszać na wydarzenie.
Sobotni program rozpoczyna koncert dla dzieci w wykonaniu zespołu Zejman&Garkumpel, który odbędzie się na statku – placu zabaw na Paprocanach – o godzinie 12.00. Tego samego dnia od godziny 16.00 ruszają koncerty po drugiej stronie jeziora – na Dzikiej Plaży, gdzie wystąpią m.in. zespoły: Leje na Pokład, GlassGo oraz Formacja. O godzinie 21.30 impreza przeniesie się do klubu Underground Pub, gdzie organizatorzy zaplanowali wieczorne granie. Na finał festiwalu, który tradycyjnie odbędzie się na Dzikiej Plaży, wystąpią m.in. Dwudziestki i Perły i Łotry, a gwiazdą wieczoru będzie holenderski zespół Harmony Glenn.
Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu jest bezpłatny. Sponsorami 33 edycji Portu Pieśni Pracy są Tyskie oraz FCA Poland. Partnerzy wydarzenia to: Harpel – Agencja Artystyczna Światłem po oczach, Master Odpady i Energia, MZK Tychy oraz Underground Pub. Organizatorem jest Miejskie Centrum Kultury w Tychach.
Program:
PIĄTEK 18.08, godz. 17:00
Miejskie Centrum Kultury, ul Bohaterów Warszawy 26
Sąsiedzi
Perły i Łotry
Trzecia Miłość
Zejman & Garkumpel
Krzysztof Szczęśniak
SOBOTA 19.08, godz. 12:00
Plac Zabaw, Tychy Parkowa – Paprocany
Zejman & Garkumpel
godz. 16:00
Dzika Plaża Paprocany
Sąsiedzi
Leje na Pokład
Krzysztof Szczęśniak
Brasy
Zejman & Garkumpel
GlassGo
Chór Zawisza Czarny
Formacja
godz. 21:30
Underground Pub, Plac Korfantego 1
North Cape
Harmony Glenn
W Stronę Portu
GlassGo
Chór Zawisza Czarny
Formacja
Brasy
NIEDZIELA 20.08, godz. 16:00
Dzika Plaża Paprocany
North Cape
Dwudziestki
Perły i Łotry
Trzecia Miłość
Harmony Glenn
Poszedłem na Dziób
W Stronę Portu
Trzy Majtki
Foto: ARC