Młodzi wojownicy z medalami

0
98
fot. FB Utrecht Fight Gym Tychy

Udany występ zanotowali zawodnicy reprezentujący klub Utrecht Fight Gym Tychy podczas Mistrzostw Polski Muaythai Dzieci i Kadetów, które odbyły się pod patronatem Polskiego Związku Muaythai. Na krajowym czempionacie klub reprezentowali Dawid Stasica oraz Wojtek Nalepa – obaj wrócili z medalami.

Największy sukces odniósł Dawid Stasica, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski. W półfinale nie pozostawił rywalowi żadnych złudzeń, kończąc pojedynek już w pierwszej rundzie przez techniczny nokaut. W walce o złoty medal stoczył niezwykle wyrównany pojedynek, jednak ostatecznie nieznacznie przegrał na punkty i musiał zadowolić się srebrnym krążkiem.

To nie jedyne wyróżnienie dla młodego zawodnika. Za swoją determinację, charakter i wolę walki otrzymał także nagrodę „Harpagan”, przyznawaną zawodnikom wyróżniającym się wyjątkową postawą sportową. W ramach nagrody odebrał profesjonalny kask marki Fairtex.

Na podium stanął również Wojtek Nalepa, dla którego był to pierwszy start tej rangi. Debiutant trafił na bardzo wymagającego przeciwnika, który później zwyciężył w całej kategorii wagowej. Mimo trudnego losowania Wojtek zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.

W klubie podkreślają, że sukcesy zawodników są efektem systematycznej pracy oraz zaangażowania trenerów, którzy przygotowywali młodych sportowców do startu w najważniejszej krajowej imprezie. Podziękowania skierowano również do rodziców oraz wszystkich osób wspierających drużynę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj