Inauguracja Ligi Paprocańskiej

0
76

Pierwsza odsłona tegorocznej Ligi Paprocańskiej za nami. Do rywalizacji stanęło sześć tyskich organizacji żeglarskich, które rozpoczęły walkę o zwycięstwo w całym cyklu. W czasie inauguracyjnych zawodów Klub Żeglarski Wyga okazał się najlepszy w stawce i został liderem klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Wodniackie Szkwał, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Fundacja Dar Śląska. Kolejne pozycje zajęły odpowiednio AKŻ Paprocany, KŻ Ziemowit oraz Fundacja Więcej Żagli.

Liga Paprocńska to cykl regat integrujących tyskie środowisko żeglarskie i promujących aktywny wypoczynek nad Jeziorem Paprocańskim. W tegorocznej edycji udział bierze sześć organizacji działających na terenie miasta, a uczestnicy rywalizują podczas czterech spotkań rozgrywanych w sezonie letnim.

Przed żeglarzami jeszcze trzy regatowe odsłony. Kolejne zawody odbędą się 27 czerwca oraz 25 lipca. Finał Ligi Paprocńskiej zaplanowano na 22 sierpnia podczas wydarzenia „Port Pieśni i Pracy”, kiedy poznamy końcowych zwycięzców całego cyklu.

Tegoroczna Liga Paprocańska odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Tychy Macieja Gramatyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj