AZetka łatwiejsza do uzyskania

0
212
Fot. UM Tychy

Od 15 czerwca mieszkańcy zameldowani w Tychach na pobyt stały łatwiej otrzymają AZetkę – Tyską Kartę Mieszkańca. W ich przypadku nie będzie już konieczne składanie deklaracji PIT, a potwierdzeniem uprawnień do przyznania karty zajmą się pracownicy Urzędu Miasta Tychy.

Zmiana ma uprościć procedurę i przyspieszyć obsługę osób, które chcą korzystać z programu. Do tej pory jednym z dokumentów potwierdzających uprawnienia mogła być deklaracja PIT. Po zmianach urząd sam zweryfikuje, czy dana osoba spełnia warunki przyznania AZetki.

AZetka – Tyska Karta Mieszkańca działa od 24 listopada 2025 roku. Można z niej korzystać w formie plastikowej karty, aplikacji mobilnej oraz przez serwis internetowy. Program oferuje zniżki i specjalne promocje w miejskich jednostkach oraz u lokalnych partnerów, m.in. w restauracjach, kawiarniach, sklepach, gabinetach, salonach fryzjerskich i szkołach.

Nazwa AZetka nawiązuje do tyskich osiedli, hasła „Tychy od A do Z” oraz Supersamu A–Z, który przez lata był ważnym punktem na mapie miasta. Wniosek o kartę można złożyć elektronicznie przez aplikację mobilną AZetka lub stronę internetową, a także osobiście w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta Tychy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj