Tychy zajęły 3. miejsce w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce 2025 w kategorii miast na prawach powiatu. To jedno z najważniejszych ogólnopolskich zestawień oceniających kondycję finansową samorządów oraz skuteczność zarządzania publicznymi pieniędzmi.
W rankingu obejmującym 66 miast wyżej sklasyfikowano jedynie Bydgoszcz i Gliwice. Wyróżnienie przyznano za efektywne zarządzanie finansami publicznymi, skuteczne pozyskiwanie środków na inwestycje oraz przejrzyste i odpowiedzialne wydatkowanie pieniędzy publicznych.
– To ważne potwierdzenie stabilnej i konsekwentnie realizowanej polityki finansowej miasta, która umożliwia dalszy rozwój Tychów i realizację inwestycji służących mieszkańcom – podkreślił w swoich mediach społecznościowych prezydent Maciej Gramatyka.
Dobra kondycja budżetu pozwala miastu nie tylko utrzymywać stabilność finansową, ale także realizować kolejne inwestycje infrastrukturalne, społeczne i komunikacyjne. To również sygnał dla mieszkańców i inwestorów, że miasto konsekwentnie stawia na odpowiedzialny rozwój oraz skuteczne wykorzystywanie dostępnych środków zewnętrznych.

