W Polsat Plus Arenie w Gdyni odbędą się 28. Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów – Kolosy 2025. W programie wydarzenia znalazła się prezentacja Kuby Orłowa, który został nominowany w kategorii „Wyczyn”.
Kuba Orłów zaprezentuje projekt „Wielki bieg przez polskie góry”. Sportowiec połączył w jednym, nieprzerwanym biegu dwa najdłuższe szlaki górskie w kraju – Główny Szlak Beskidzki oraz Główny Szlak Sudecki. W ciągu kilkunastu dni pokonał dystans przekraczający tysiąc kilometrów, przemierzając Karpaty i Sudety. Bieg realizowany był w formule solo, przy wsparciu zespołu technicznego.
Trasa prowadziła przez pasma górskie, zmienne warunki terenowe i pogodowe. Było to przedsięwzięcie wymagające wielodniowego wysiłku bez dłuższego odpoczynku. Projekt miał również wymiar społeczny. W trakcie biegu prowadzona była zbiórka na leczenie i rehabilitację Miłosza.
Prezentacja Kuby Orłowa została zaplanowana na sobotę, 21 marca, w ramach bloku nominacji do Kolosów w kategorii „Wyczyn”. Kolosy to jedno z najważniejszych polskich wydarzeń poświęconych podróżom i eksploracji, podczas którego prezentowane są najciekawsze dokonania minionego roku.

