Już 22 marca nad Jeziorem Paprocańskim odbędzie się kolejna edycja Perły Paprocan – biegu oraz zawodów nordic walking, które co roku przyciągają setki uczestników. Start zawodów zaplanowano na godzinę 10:00.
Numery startowe będzie można odebrać w Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany (ul. Parkowa 17 w Tychach) w następujących terminach:
- 20 marca (piątek) – w godz. 15:00–18:00
- 21 marca (sobota) – w godz. 10:00–15:00
- 22 marca (niedziela – dzień zawodów) – w godz. 8:00–9:30
Odbiór numeru za inną osobę jest możliwy – wymagane jest pisemne upoważnienie (formularz dostępny na stronie organizatora). W przypadku zawodników niepełnoletnich numer mogą odebrać wyłącznie rodzice lub opiekunowie prawni – konieczna jest podpisana zgoda na udział dziecka. Organizator zapewnia depozyt rzeczy wartościowych – odbiór możliwy po okazaniu numeru startowego.
Perła Paprocan to wydarzenie łączące sportową rywalizację z rekreacją. Uczestnicy mogą zmierzyć się z trasami:
- biegi – od 7 km do maratonu (42,195 km)
- nordic walking – od 7 km do półmaratonu
To jedna z największych imprez biegowych w Tychach – zarówno dla zaawansowanych zawodników, jak i osób, które chcą aktywnie spędzić czas nad jeziorem.

