Biegacze w koronach

0
146
fot. Piotr Podsiadły

Na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Edukacji odbył się Dziecięcy Bieg Trzech Króli – sportowe wydarzenie, które przyciągnęło na start blisko 250 najmłodszych uczestników. Impreza, zorganizowana przez KKS Polonia Tychy we współpracy z biurem poselskim Michała Gramatyki i partnerami lokalnymi, po raz kolejny zainaugurowała rok pełen sportowych emocji dla dzieci z Tychów i okolic.

Na świeżym powietrzu, w pogodnej, choć chłodnej zimowej aurze, od godzin popołudniowych na bieżni stadionu można było zobaczyć radosne twarze małych biegaczy, którzy z zapałem rywalizowali na dystansach od 100 do 300 metrów. Tradycyjnie zawody podzielono na kategorie wiekowe, dzięki czemu każdy start był dostosowany do możliwości dziecka.

Najmłodszy uczestnik miał… półtora roku. W rywalizacji dzieciom dopingowali licznie zgromadzeni kibice – rodzice, dziadkowie oraz mieszkańcy Tychów. Organizatorzy przewidzieli dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy i upominki, które wręczano na mecie z uśmiechem i uznaniem za sportową postawę. Zawody poprzedzone zostały wspólną rozgrzewką oraz odebraniem przez uczestników koron startowych. Wydarzenie było okazją nie tylko okazją do rywalizacji sportowej, ale też okazją do integracji i wspólnie spędzonego czasu.