Nicola Gucwa, pochodząca z Tychów zawodniczka siatkówki i absolwentka Szkoły Podstawowej nr 19 i wychowanka MOSM, wywalczyła brązowy medal podczas Mistrzostw Świata U-19 w siatkówce kobiet. Młoda siatkarka reprezentowała Polskę, grając na pozycji libero.
Jej sukces to również powód do dumy dla Tychów, które mogą poszczycić się kolejną utalentowaną zawodniczką na międzynarodowej scenie sportowej.
Reprezentacja Polski U-19 osiągnęła znaczący sukces na arenie międzynarodowej, zajmując trzecie miejsce. Mistrzostwa odbyły się w Chorwacji i Serbii w dniach 2–13 lipca, a polska drużyna pokazała wielką wolę walki, talent i serce do gry.


