Hannu Kuru nowym wzmocnieniem ofensywy GKS Tychy

0
475
Fot. Lukasz Sobala / PressFocus

Mistrzowie Polski nie zwalniają tempa i konsekwentnie wzmacniają skład przed nowym sezonem. Do drużyny GKS Tychy dołączył jeden z najbardziej wyróżniających się zawodników poprzednich rozgrywek – fiński napastnik Hannu Kuru.

31-letni zawodnik przenosi się do Tychów po udanym sezonie w barwach JKH GKS Jastrzębie, gdzie był niekwestionowanym liderem ofensywy. W sezonie zasadniczym zdobył 13 bramek i aż 37 razy asystował przy trafieniach kolegów, co uczyniło go najlepiej punktującym zawodnikiem swojego zespołu. Również w fazie play-off Kuru potwierdził swoją wartość, dokładając 11 punktów do swojego dorobku.

Szczególną skutecznością wykazywał się podczas gier w przewadze – w tym elemencie zdobył aż 22 punkty, co było jednym z dwóch najlepszych wyników w całej TAURON Hokej Lidze, obok Rasmusa Heljanki.

– Bardzo się cieszymy, że Hannu zdecydował się do nas dołączyć. Już przed poprzednim sezonem rozważaliśmy pozyskanie tego zawodnika, a tegoroczne rozgrywki tylko udowodniły jego jakość. Hannu ma mentalność zwycięzcy i świetnie współpracuje w drużynie. Kreuje dużo szans dla swoich partnerów z ataku, a także jest bardzo efektywny podczas gier w przewadze – podkreśla Jarosław Rzeszutko, kierownik sekcji hokeja na lodzie GKS Tychy.

Dla Fina był to pierwszy sezon w polskiej lidze, jednak szybko udowodnił, że potrafi być decydującym graczem. Wcześniej występował m.in. na Słowacji, ale największą część swojej kariery spędził w rodzimej Finlandii, gdzie zanotował aż 185 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Transfer Hannu Kuru to jasny sygnał – GKS Tychy nie zamierza oddać mistrzowskiego tytułu bez walki i celuje również w sukcesy na arenie międzynarodowej. Kibice mogą z niecierpliwością czekać na debiut nowego nabytku w zielono-czarno-czerwonych barwach.