Rasmus zostanie na dłużej

0
284
Foto Lukasz Sobala / PressFocus

Kluczowy napastnik GKS Tychy przedłużył kontrakt na kolejny sezon. Rasmus Heljanko to prawdziwe objawienie na taflach Tauron Hokej Ligi – w przyszłym sezonie ponownie zobaczymy go w składzie Trójkolorowych.

25-letni napastnik z Finlandii dołączył do tyszan w ubiegłym roku. Rozegrał w sumie 54 spotkania, zdobywając w nich 29 bramek i 38 asyst. Po sezonie zasadniczym był najlepiej punktującym zawodnikiem GKS-u Tychy, a w ogólnej klasyfikacji THL zajął czwarte miejsce.

Bardzo dobrą dyspozycję potwierdził również w najważniejszej części rozgrywek, bowiem w fazie play-off do swojego dorobku dorzucił pięć goli i dziesięć kluczowych podań. Drużynowo zakończył sezon z pucharem Polski oraz mistrzostwem kraju.