Ponad 150 uczestników wzięło udział w trzecim biegu XVIII Grand Prix Tychów. Zawodniczki i zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 oraz 10 kilometrów. To ostatni bieg cyklu w tym półroczu. Do rywalizacji miłośnicy biegania powrócą w listopadzie.
Rywalizacja tradycyjnie odbyła się nad Jeziorem Paprocańskim. W trzecim biegu na dystansie 5 kilometrów rywalizowały 24 kobiety oraz 49 mężczyzn. Wśród pań najlepszy wynik osiągnęła Jolanta Kajtoch z Bierunia (21:35,41), a wśród panów Fabio Bratkowski z Mikołowa (17:04,14). Na dwa razy dłuższym dystansie 10 kilometrów wystartowały z kolei 22 kobiety i 56 mężczyzn. Najlepsze rezultaty osiągnęli Alicja Pyszka z Tychów (40:03,46) oraz Leszek Pstraś z Katowic (36:41,00). Był to trzeci z sześciu biegów. Kolejne zaplanowane są na 30 listopada oraz 7 i 14 grudnia.

