Stworzą las w słoiku

0
118

Kolejna odsłona Wesołych Dzieciaków, czyli warsztatów dla najmłodszych z osiedla A, odbędzie się dzisiaj – 18 marca o 16.30 w sali parafialnej przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego. Wstęp wolny, ale obowiązują zapisy, a pierwszeństwo mają mieszkający na osiedlu A.

– Kolejnym tematem warsztatów, które odbędą się 18 marca, będzie tworzenie lasu w słoiku. Dzieci będą miały okazję stworzyć swoje własne, miniaturowe ekosystemy zamknięte w szklanych naczyniach. Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, jakie rośliny najlepiej sprawdzają się w takich warunkach, jak dbać o mikroekosystem oraz jakie procesy zachodzą wewnątrz słoika. Tworzenie lasu w słoiku to nie tylko świetna zabawa, ale również nauka o ekologii, fotosyntezie i obiegu wody w przyrodzie. Każde dziecko zabierze swoje dzieło do domu, by móc obserwować, jak rozwija się zamknięty ekosystem – zdradzają organizatorzy.

Zajęcia odbywają się w ramach zwycięskiego projektu z Budżetu Obywatelskiego.

Zapisy: 32 438 20 68, mck@mck.tychy.pl