Przywieźli worek medali

0
345

Pięściarki i pięściarze z Tychów wrócili z Mistrzostw Śląska z aż 14 medalami. 12 medali padło „łupem” sportowców trenujących w Miejskim Ośrodku Sportów Młodzieżowych, a dwa zdobyli zawodnicy Klubu Sportowego Ronin. W zawodach udział wzięło ponad 200 zawodników i zawodniczek.

Od 12 do 15 marca w hali sportowej przy ulicy Górniczej w Knurowie odbyły się Mistrzostwa Śląska w boksie. Tyszanki i tyszanie wrócili z turnieju w świetnych nastrojach, z dziewięcioma złotymi medalami, dwoma srebrnymi i trzema brązowym. – Prawie każdy z naszych zawodników stanął na podium, z czego jestem bardzo zadowolony. Pokazaliśmy się ze świetnej strony, gratuluję moim zawodniczkom i zawodnikom – powiedział po zakończeniu turnieju trener MOSM Tychy, Ryszard Dziopa.

Jego podopieczne i podopieczni sięgnęli w sumie po 12 medali. Złote krążki zdobyli: Natalia Bagnecka (w rywalizacji młodziczek w kategorii do 44 kg), Igor Targiel (młodzicy, 50 kg), Kajetan Bielusiak (kadeci, 50 kg), Fabian Springer (kadeci, 50 kg), Łukasz Hancner (kadeci, 75 kg), Oliwia Goj (kadetki, 48 kg), Oliwia Nidecka (kadetki, 52 kg), Nikola Dańkowska (kadetki, 70 kg) oraz Paulina Wróbel (seniorki, 75 kg). „Srebro” zdobyli Eryk Suduł (kadeci, 50 kg) oraz Jakub Targiel (młodzicy, 65 kg). Po brązowy medal sięgnął z kolei Cezary Róg (kadeci, 60 kg).

Dwa brązowe medale dla Tychów dołożyli pięściarze Klubu Sportowego Ronin, który od niedawna także należy do struktur Śląskiego i Polskiego Związku Bokserskiego. Na ostatnim miejscu podium stanęli Bartosz Zawila (junior, 57 kg) oraz Oliwier Rok (junior, 71 kg).